Rainer Aus teeb pärast aastast võistluspausi MM-debüüdi Rally Estonial

Rainer Aus teeb pärast aastast võistluspausi MM-debüüdi Rally Estonial

Rainer Aus teeb pärast aastast võistluspausi MM-debüüdi Rally Estonial

Mullusel Rally Estonial publikut hullutanud Rainer Aus teeb pärast aastast võistluspausi MM-debüüdi!

Eelmise aasta Rally Estonial kerkisid Rainer Aus ja tema kaardilugeja Simo Koskinen tähelepanu keskmesse – WRC2 klassis saadi Oliver Solbergi järel teine koht ning eestlaste sisekonkurentsis jäädi alla vaid maailmanimedele Ott Tänakule ja Markko Märtinile.

Nüüd tehakse enam kui aastase pausi järel endise WRC-sõitja Toni Gardemeisteri tiimi ja ŠKODA FABIA R5 mudeliga taastutvus. Et vahepeal sai Rally Estoniast meeldiva üllatusena MM-etapp, ei soovinud Aus võimalust nii kõrgel tasemel võimeid proovida käest lasta. Lõplikult sai selgeks, et MM-debüüt võib 4.-6. septembril Lõuna-Eesti teedel toimuda, üsna viimasel hetkel.

„Auto leidmine polnudki niivõrd keeruline. Laual oli mitmeid huvitavaid valikuid. Liisk langes Gardemeisteri meeskonna kasuks, sest nad tundsid ise huvi ja mullusest on meeldiv kogemus olemas,“ selgitas Aus. „Ent eelarve kokkusaamiseks oli aega vähe. Mitmelt varasemalt toetajalt tuli raske perioodi tõttu vastuseks raske südamega „ei“. Seda enam olen rõõmus ja tänulik, et leidus abilisi, kes aitavad mu suure unistuse teoks teha. Sõita kodusel MM-etapil on kindlasti midagi täiesti erilist.“

Paljukordne Eesti meister lisas: „Paus venis erinevatel põhjustel küll pikaks – ja oleks ilma koduse MM-rallita veninud ilmselt veel pikemaks -, kuid karjääri lõpetamisele ei ole ma küll veel mõelnud. Lihtsalt kodus samadel radadel sõitmine ei motiveerinud mind enam piisavalt ja piiri taha jõudmiseks on vaja suurt eelarvet.“

Ehkki Aus ei ole vahepeal ainsalgi rallil osalenud, on ta kokkupuude autode ja kiirustega olnud pidev. Igapäevaametis Porschesid müüval mehel on aidanud kätt soojas hoida ringrajal instruktorina tegutsemine.

„Klientide ja huviliste juhendamine on osa mu tööst. Muidugi ei saa sportautoga lagedal ja väheste kurvidega põllul sõitmist võrrelda MM-rallil võistlemisega. Kuid auto, rooli, kiiruse ja täpsusetunnetust olen saanud niiviisi hoida. Selge see, et iga rooste tahab maha raputamist. Aga eelmisel aastal olin sarnases seisus. Testipäevad aitavad ka kruusateedega taas piisavalt harjuda,“ ootab Aus elu tugevaimat rallit põnevusega.

Ta nimetab kokku pandud trassi nõudlikuks, kuid põnevaks. „Laupäev tuleb eriti pikk ja raske. Vaevalt mu karjääris varem sellist on olnud. Aga ühel MM-rallil kuidagi teisiti ei saagi! Füüsiline vorm peab korralik olema, et mitte väsimusest eksida. Tegelen sellega,“ märkis Aus ja tutvustas sportlikke eesmärke: „Tase on mullusest kõvem, aga lähen sarnase sihiga nagu siis – esikolmik oma klassis oleks väga hea, esikuuik korralik tulemus.“

Võib liialdamata väita: Ausi september tuleb täiesti eriline. Kui elu esimene MM-ralli toimub selle esimesel nädalavahetusel, siis sama kuu lõpus on ta perre oodata esiklapse sündi. „Muidugi olen äärmiselt põnevil, kui nii meeldivad sündmused peaaegu samal ajal toimuvad. Ei jõua neid juba ära oodata!“ sõnas ta.

Toetaja usk: esimene MM-ralli avab Eestile suure ukse

Ausi MM-debüüt saab võimalikuks tänu mitmetele headele toetajatele eesotsas ŠKODA maaletooja Auto 100-ga.

„Meil on väga hea meel, et eelmisel aastal alustatud koostöö Rainer Ausi ja Auto 100 vahel jätkub ka tänavusel esmaklassilisel Rally Estonia WRC üritusel. Rainer näitas viimati toimunud Shell Helix Rally Estonia võistlusel WRC2 klassis suurepärast tulemust, saavutades meie rõõmuks teise koha. Sellel aastal on võistlus muljetavaldavalt esinduslik ning loodame, et tekkinud võimalus korraldada WRC etapp Eestis toob maailmaklassi sõitjaid siia ka edaspidi. Soovime Rainer Ausile ja Simo Koskinenile edu!“ kommenteeris Auto 100 juhatuse liige Janek Aavik.

Samuti kuuluvad Ausi sponsorite ringi Laduks, Textmagic, Nordauto Grupp OÜ, Kemimet International OÜ, Netkino.ee, Future Invest OÜ ja veel mitmed toetajad.


Teema: Rally Estonia


Seotud võistlus

Lisas: pistik | Lisatud: 25.08.2020 10:04 | Uuendatud: 25.08.2020 10:04

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks

Täna, 13. juulil 2024 lõuna poolt alates pilvisus aegamisi tiheneb, võib sadada vähest vihma

Täna, 13. juulil on lõuna poolt alates pilvisus aegamisi tiheneb. Kohati võib sadada vähest vihma, õhtul jõuab Liivi lahe ümbrusse ja mandri lõunaserva tugevam sajuvöönd, mis levib edasi põhja-kirde suunas, kohati on äikest. Puhub idakaare tuul 3-9, rannikul puhanguti kuni 13 m/s, õhtul tugevneb saartel ja Liivi lahe ümbruses kirde- ja idatuul 7-12, puhanguti kuni 19 m/s. Õhutemperatuur on 23..28, rannikul kohati kuni 20°C.

Mis on korrutustabel ja kuidas seda kasutada?

Allpool väike selgitus ja õppetus mis on korrutustabel ja kuidas seda kasutada.

Täna, 12. juulil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab hoovihma ja esineb äikest

Täna, 12. juulil on Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, kohati on äikeseoht ja sadu võib olla tugev. Hommikul on paiguti udu. Pärastlõunal pilvisus järk-järgult hõreneb ja sajuvõimalus väheneb. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s, äikese ajal võib olla tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 20..26, rannikul kohati kuni 18°C.

Ilm täna, 11. juulil 2024 Eestis

Täna, 11. juulil on ennelõunal on Ida-Eestis vähese pilvisusega sajuta ilm, saartel ja Lääne-Eestis pilvisus tiheneb ja sajab hoovihma, on äikest, pärastlõunal on hoogsadusid äikesega ka mandri kesk- ja põhjaosas. Õhtul jõuab Liivi lahelt uus sajuala Lääne-Eestisse ning laieneb mandrile ja saartele, on äikest ning kohati on sadu tugev. Puhub valdavalt kagutuul 5-10, puhanguti 13, läänerannikul kuni 15 m/s, äikese ulatuvad puhanguid üle 20 m/s, õhtul lõunakaare nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 24..30, rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused