Kas homme kinnitatakse valitsuse ja Rally Estonia ühisel pressikonverentsil MM-ralli toimumine?

Kas homme kinnitatakse valitsuse ja Rally Estonia ühisel pressikonverentsil MM-ralli toimumine?

Kas homme kinnitatakse valitsuse ja Rally Estonia ühisel pressikonverentsil MM-ralli toimumine?

Täna keskpäeval teavitas Valitsuse kommunikatsioonibüroo, et homme algusega kell 13:00 toimub valitsuse ja Rally Estonia ühine pressikonverents. Millest seal täpsemalt juttu tuleb? Kas MM-ralli toimub sellel aastal Eestis?

MM-ralli võimalikust toimumisest Eestis on räägitud juba paar nädalat (loe ka: Augustis võib Eestis toimuda autoralli MM-etapp, Rally Estonia ja Eesti Autospordiliit leppisid ära!) ning sahinaid liigub igasuguseid. Rally Estonia endaga seotud inimesed on seni hetkel viisakalt maininud, et toimuvad kõnelused FIA ja WRC sarja promootoriga ning ralli võimaliku toimumise kohta saabuvad teated selle nädala lõpus.

Võttes arvesse, et WRC ralli korraldamine on kordades kallim kui seni peetud Rally Estonia nime all Euroopa meistrivõistluste ja WRC promotsiooniralli siis juba algusest peale on räägitud, et riik peab oma õla üritusele päris kindlasti suuremalt alla panema kui seni. Riik ise on sellest samuti huvitatud, sest reklaam mis sealt kaudu tuleb on suur - rallli jälgijate arvuks on mainitud kuni 300 miljonit inimest ning tavaolukorras oleks ka rallituristide arv kindlasti välisriikidest märkimisväärne olnud. Kui ralli toimuks ka järgmisel ja järgnevatel aastatel siis võibolla on juba olukord seoses koroonaviirusega normaliseerunud ning rallituristide tulv saab vabalt ja piiranguteta liikuda - järgnevate aastate kokkulepe oli arvatavasti üks jutupunkt mida FIA ja WRC sarja promootoriga arutati.

Arvestades eelnevaid aastaid siis on nii ralli korraldajad ja riik omapoolse toetuse põhjenduseks toonud välja faktid mis kinnitavad, et see toetus tuleb maksurahadena kõik kuhjaga tagasi läbi turistide hordide ja ettevõtluse aktiviseerumisega Lõuna-Eesti piirkonnas.

Sellel aastal see päris nii minna ei pruugi, et see otseselt käesoleval kõik korraga tagasi tuleks  ning seda vaadeldakse kui investeeringut järgnevateks aastateks - nö. jala uksevahele saamiseks MM-karuselli.

Millest homme räägitakse?

Ning, et Eesti rahvas on rallirahvas ning kõik on kahe käega ralli toimumise poolt siis vaevalt valitsus tahaks ühe laua taha istuda ralli korraldajatega, et teatada ralli ärajäämisest - see oleks valitusele negatiivne reklaam, nii valijaid ei võideta.

Lisaks fakt, et peaminister on ise maininud riigipoolse toetuse võimalikuks suuruseks 2.5 miljonit eurot siis kindlasti tahetakse selle kulutuse otstarbekust põhjendada ning kindlasti on positiivsed uudised ka reklaamiks valitusele endale.

Jääme ootama trummipõrina saatel positiivseid uudiseid!


Teema: Rally Estonia


Seotud võistlus

Lisas: pistik | Lisatud: 01.07.2020 14:56 | Uuendatud: 01.07.2020 14:56

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks

Täna, 26. novembril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega olulise sajuta ilm

Täna, kolmapäeval 26. novembril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega olulise sajuta ilm. Hommikupoolikul püsib kohati udu. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7, Liivi lahe ümbruses õhtu poole kirdetuul kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on 0..-4, rannikul kuni +3°C.

Nädala horoskoop 24. november - 1. detsember 2025

Algav nädal toob endaga muutliku, kuid võimalusterohke energia. Planeetide liikumine tõstab esile teemasid, mis puudutavad selgust, suhtlemist ja isiklikke eesmärke. See on aeg, mil sisemised mõtted saavad uue suuna ja varasemad kõhklused hakkavad lahtuma. Iga tähemärk saab nüüd võimaluse, et astuda samm edasi — olgu töö, suhete või enese arengu vallas.

Täna, 25. novembril 2025 Eestis muutliku pilvisusega, sajab vähest lund, lörtsi ja vihma

Täna, teisipäeval 25. novembril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Peamiselt rannikul sajab kohati vähest lund, lörtsi ja vihma. Puhub lõunakaare tuul 2-8, põhjarannikul läänekaare tuul ennelõunal puhanguti kuni 12 m/s, õhtu poole on tuul muutlik ja nõrk. Õhutemperatuur on -2..+3°C.

Lastega pered saavad autode aastamaksult soodustust

Seadusemuudatuse järgi vähendatakse Eestis lastega autoomanike mootorsõidukimaksu kuni 100 eurot iga alaealise lapse (sh 18-aastase) kohta. Muudatus rakendub tagasiulatuvalt ka juba tasutud maksusummale.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!