Valitsus pikendas täna öise alkoholimüügi keeldu veel kahe kuu võrra - 26. jaanuarini

Valitsus pikendas täna öise alkoholimüügi keeldu veel kahe kuu võrra - 26. jaanuarini

Valitsus otsustas täna pikendada hetkel juba kehtivat üleriigilise öise alkoholijookide müügi keeldu, 26. jaanuarini (kaasa arvatud) 2021.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Piirang tähendab, et kella 00.00st kuni 10.00ni on alkoholimüük keelatud kõigis kohtades, kus müüakse alkoholi kohapeal tarbimiseks, näiteks restoranides, baarides, ööklubides.

Alkoholimüügi piirang ei kehti rahvusvahelisel reisijateveol kasutatava õhusõiduki pardal, rahvusvahelise lennujaama julgestuspiirangu alal ja rahvusvahelise sadama reisiterminali ootealal pärast pardakontrolli väravaid asuvas müügikohas. Samuti ei kehti piirang majutusettevõtetes ööbivatele külastajatele majutusruumide minibaaride kasutamisel ja hommikusöögil.

Täiendavad piirangud on vajalikud, kuna koroonaviiruse levik Eestis on epideemilise iseloomuga ning nakkuse võib saada kõikjal. Terviseameti 17. novembri andmetel lisandus ööpäevaga 186 positiivset koroonaviiruse testi tulemust, viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta on 218. Võrdluseks oli 14. oktoobril sama näitaja 43, 12. septembril 22,8 ja 1. augustil 4.

Valitsus tugineb üleriigilise alkoholimüügi piirangu kehtestamisel nii terviseameti kui ka valitsust nõustava teadusnõukoja toetavale seisukohale.

Sügisesel perioodil kehtestati esmakordselt alkoholimüügi piirangud alates 25. septembrist - Valitsus kehtestab 25. septembrist üleriigilise öise alkoholimüügi keelu ning pikendas seda seejärel kuu võrra - Valitsus pikendas veel öise alkoholimüügi keeldu kuu aja võrra.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 17.11.2020 13:39 | Uuendatud: 17.11.2020 13:39

Vaata lisaks

Täna, 17. augustil 2026 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, mitmel pool päeval hoovihma

Täna, 17. augustil 2026 on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, õhtuks sajuvõimalus väheneb. Puhub läänekaare tuul 4-10, puhanguti kuni 13, põhjarannikul valdavalt läänetuul puhanguti kuni 16 m/s, õhtul nõrgeneb. Õhutemperatuur on 17..22°C.

Ülle Madise teatas kandideerimisest Eesti Vabariigi presidendiks

Õiguskantsler Ülle Madise teatas täna, esmaspäeva, 17. augusti hommikul, et kandideerib Eesti Vabariigi presidendiks. Madise sõnul tunneb ta otsust teatavaks tehes suurt austust ja aukartust ning peab presidendi ametit suurimaks vastutuseks, mida ta saaks Eesti riigi ja rahva ees kanda võtta.

Täna, 16. augustil 2026 Eestis muutliku pilvisusega, mitmel pool hoovihma ja äikest

Täna, 16. augustil 2026 on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, kohati on võimalik äike. Puhub edela- ja läänetuul, ennelõunal mandril ka lõunatuul 4-10, puhanguti 13, rannikul kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on 19..24, Ida-Eestis kuni 26°C.

Google tõi välja uue Gemini 3.7 Flash tehisarumudeli

Google tutvustas uut Gemini 3.7 Flash tehisarumudelit, mis on ettevõtte sõnul senise Flash-seeria kõige võimekam mudel programmeerimise, tehisaruagentide ja keerukate töövoogude jaoks. Uus mudel jõudis kasutajateni vaid kolm nädalat pärast Gemini 3.6 Flashi avalikustamist.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!