Kasutaja pistik poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 109
Pühad on pühad
Sest ikka ja üha
Mahub me päevisse
Linn või küla
Mõne jaoks tähendab
Murede maht
Tervet riiki või isegi kaht
Selleks me istume
Mõnikord maha
Mõnikord kokku
Ja laua taha
Et olla ja hoida
Mõtet nii head
Koos on meil rahu
Ja kõik nagu peab
Sest ikka ja üha
Mahub me päevisse
Linn või küla
Mõne jaoks tähendab
Murede maht
Tervet riiki või isegi kaht
Selleks me istume
Mõnikord maha
Mõnikord kokku
Ja laua taha
Et olla ja hoida
Mõtet nii head
Koos on meil rahu
Ja kõik nagu peab
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 17:01 | Otselink Pühad on pühad Sest ikka ja üha Mahub me päevisse | Saada e-kaardiga Pühad on pühad Sest ikka ja üha Mahub me päevisse
Ma nägin eemalt jõulumeest,
Kes põgenes vist minu eest.
Kas tegin äkki mingi vea
Ja olin lihtsalt liiga hea?
Et pahandust ma pole teinud,
Ja Punasega üle tee ei ole läinud.
Et enne mõtlen ma ja siis ma ütlen
Ja plastikut ei pane kütteks.
Söön ökotooteid, võimlen, koon,
Kodututel toitu toon.
Joon ainult taimemahla, vett,
Ja kohvi sisse panen mett.
Teen lapsel pai ja meest ma hoian hästi,
Tööl toimin nii kuis kästi.
Kas miskit ikka valesti ma teen?
Või polnudki see üldse jõulumees ...?
Kes põgenes vist minu eest.
Kas tegin äkki mingi vea
Ja olin lihtsalt liiga hea?
Et pahandust ma pole teinud,
Ja Punasega üle tee ei ole läinud.
Et enne mõtlen ma ja siis ma ütlen
Ja plastikut ei pane kütteks.
Söön ökotooteid, võimlen, koon,
Kodututel toitu toon.
Joon ainult taimemahla, vett,
Ja kohvi sisse panen mett.
Teen lapsel pai ja meest ma hoian hästi,
Tööl toimin nii kuis kästi.
Kas miskit ikka valesti ma teen?
Või polnudki see üldse jõulumees ...?
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:54 | Otselink Ma nägin eemalt jõulumeest, Kes põgenes vist minu eest. Kas | Saada e-kaardiga Ma nägin eemalt jõulumeest, Kes põgenes vist minu eest. Kas
Valge maa see võimust võtab,
imeliselt meile tõttab,
Kaasas rahu, õnn ja rõõm,
alata võib Jõulurõõm.
imeliselt meile tõttab,
Kaasas rahu, õnn ja rõõm,
alata võib Jõulurõõm.
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:54 | Otselink Valge maa see võimust võtab, imeliselt meile tõttab, Kaasas rahu, | Saada e-kaardiga Valge maa see võimust võtab, imeliselt meile tõttab, Kaasas rahu,
Väikesed sussid
Tere, kallis jõuluvana,pean sul üles tunnistama –
mina panin sussid maha
oma kambri ukse taha.
Hommikul, kui ärkasid,
mis ma sussis märkasin?
Palju asju nägin seal,
sussil oli kuhi peal.
Loodan, et sa anda saad
mulle sussid suuremad.
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:53 | Otselink Väikesed sussid | Saada e-kaardiga Väikesed sussid
Kuu heidab hõbedasi varje
ja küünlavalgus kuldset sära.
On jõuluõhtu imeline algus –
aeg lootuste ja unistuste päralt.
ja küünlavalgus kuldset sära.
On jõuluõhtu imeline algus –
aeg lootuste ja unistuste päralt.
Ta on valge,
päris valge,
tal on valged käed
ja palged,
silmad mustad, nina pikk,
ise paks ja ümarik.
Seisab valvel
ainult talvel
tummana see valge mees
minu koduukse ees.
päris valge,
tal on valged käed
ja palged,
silmad mustad, nina pikk,
ise paks ja ümarik.
Seisab valvel
ainult talvel
tummana see valge mees
minu koduukse ees.
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:51 | Otselink Ta on valge, päris valge, tal on valged käed ja | Saada e-kaardiga Ta on valge, päris valge, tal on valged käed ja
Kord üks päkapikumees Seele,
mõtles minna välismaale tööle.
Selleks selgeks õppima peab keele,
mingu Norrasse ta või Soome.
Mis siis saab, kui äkki teelt ta
peaks juhtumisi ära eksima,
ja kui ei oska võõrast keelt ka,
siis vaata, et pätilt petta saa.
Ja kas kunagi ta üldse koju jõuab,
oma pere juurde tagasi,
kui politsei talt dokustaati nõuab
ega usu, et see tal pagasis?
Ah pigem olen omas kodus rahus,
küll see maailm rännutagi pöörleb.
Naine pisut nuriseb ja on pahur
ja mind sunnib palehigis tööle.
mõtles minna välismaale tööle.
Selleks selgeks õppima peab keele,
mingu Norrasse ta või Soome.
Mis siis saab, kui äkki teelt ta
peaks juhtumisi ära eksima,
ja kui ei oska võõrast keelt ka,
siis vaata, et pätilt petta saa.
Ja kas kunagi ta üldse koju jõuab,
oma pere juurde tagasi,
kui politsei talt dokustaati nõuab
ega usu, et see tal pagasis?
Ah pigem olen omas kodus rahus,
küll see maailm rännutagi pöörleb.
Naine pisut nuriseb ja on pahur
ja mind sunnib palehigis tööle.
Armas kallis Jõuluvana,
tore, et sa tulid täna,
olen olnud virk ja kraps,
töös ei juhtun'd ükski aps.
Valminud on kokkuvõtted,
paberile pandud mõtted,
sisestasin sissekanded,
valmis sain ka aruanded.
Haiguslehel harva olnud,
hilineda pole tulnud,
sestap loodan täna ma
Sinult kinki saada ka.
tore, et sa tulid täna,
olen olnud virk ja kraps,
töös ei juhtun'd ükski aps.
Valminud on kokkuvõtted,
paberile pandud mõtted,
sisestasin sissekanded,
valmis sain ka aruanded.
Haiguslehel harva olnud,
hilineda pole tulnud,
sestap loodan täna ma
Sinult kinki saada ka.
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:46 | Otselink Armas kallis Jõuluvana, tore, et sa tulid täna, olen olnud | Saada e-kaardiga Armas kallis Jõuluvana, tore, et sa tulid täna, olen olnud
Mul on jalas liuglev suusk,
sajab laia lund.
Vaja tuua jõuluks kuusk,
nüüd on õige tund.
Kutsun kaasa isa ma
ja oma suure venna ka.
Sest ilma nende abita
me jääme jõulukuuseta.
Lõpuks kuusk on toodud koju
suure vaevaga.
Paremaks läks kõigi tuju
jõulud võivad alata!
sajab laia lund.
Vaja tuua jõuluks kuusk,
nüüd on õige tund.
Kutsun kaasa isa ma
ja oma suure venna ka.
Sest ilma nende abita
me jääme jõulukuuseta.
Lõpuks kuusk on toodud koju
suure vaevaga.
Paremaks läks kõigi tuju
jõulud võivad alata!
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:43 | Otselink Mul on jalas liuglev suusk, sajab laia lund. Vaja tuua | Saada e-kaardiga Mul on jalas liuglev suusk, sajab laia lund. Vaja tuua
Üht-teist muidugi on nähtud,
üht-teist jäi kättesaamatuks ...
Aastaga üht-teist on tehtud,
see raiutud nüüd raamatuks.
Peitub üht-teist igas soovis,
et tervis vastu peaks ja närv,
et eestlane üksteisest hooliks
ning valge oleks jõuluvärv.
Üht-teist et oleks laual panna,
ning mõttetult ei hoobeldaks.
Ning oma südametes kanda,
üht-teist, mis kindlalt soojendaks.
üht-teist jäi kättesaamatuks ...
Aastaga üht-teist on tehtud,
see raiutud nüüd raamatuks.
Peitub üht-teist igas soovis,
et tervis vastu peaks ja närv,
et eestlane üksteisest hooliks
ning valge oleks jõuluvärv.
Üht-teist et oleks laual panna,
ning mõttetult ei hoobeldaks.
Ning oma südametes kanda,
üht-teist, mis kindlalt soojendaks.





