Kasutaja pistik poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 115
Kätte jõuab jõuluõhtu,
jõulumees on varsti siin
täita saavad kõik siis kõhtu,
see ootamine on üks piin.
Kõik põnevusega ootavad,
millal jõuab jõulumees,
kõik tahavad kinke kaeda,
et rõõmus oleks kõigi meel.
Jõulumees on ukse taga,
kõik ukse juurde tormavad,
kõik tahavad aidata,
ja kingikoti krabavad.
Jõulmees astub tuppa,
tervitab ta kõiki,
istuma ta ruttu tõttab,
et jagada saaks kinke.
Nüüd käes on kõigil kingid
ja aeg on jõuluvanal minna,
jõulumees tammub ringi,
et teiste juurde jõuda.
jõulumees on varsti siin
täita saavad kõik siis kõhtu,
see ootamine on üks piin.
Kõik põnevusega ootavad,
millal jõuab jõulumees,
kõik tahavad kinke kaeda,
et rõõmus oleks kõigi meel.
Jõulumees on ukse taga,
kõik ukse juurde tormavad,
kõik tahavad aidata,
ja kingikoti krabavad.
Jõulmees astub tuppa,
tervitab ta kõiki,
istuma ta ruttu tõttab,
et jagada saaks kinke.
Nüüd käes on kõigil kingid
ja aeg on jõuluvanal minna,
jõulumees tammub ringi,
et teiste juurde jõuda.
Lisas: pistik | Lisatud: 23.11.2014 23:20 | Otselink Kätte jõuab jõuluõhtu, jõulumees on varsti siin täita saavad kõik | Saada e-kaardiga Kätte jõuab jõuluõhtu, jõulumees on varsti siin täita saavad kõik
Tasa, tasa, tasa
sajab valget lund.
Päkapikkudel ei ole mitte mingit und.
Jõuluvana tööd ta krabab,
kõik me kingid ära krabab.
Õues sajab lund.
sajab valget lund.
Päkapikkudel ei ole mitte mingit und.
Jõuluvana tööd ta krabab,
kõik me kingid ära krabab.
Õues sajab lund.
Lisas: pistik | Lisatud: 23.11.2014 23:19 | Otselink Tasa, tasa, tasa sajab valget lund. Päkapikkudel ei ole mitte | Saada e-kaardiga Tasa, tasa, tasa sajab valget lund. Päkapikkudel ei ole mitte
Kui lumi oleks kollane,
siis taevas poleks sinine,
ja kuused oleks punased,
ja jõuluvana must.
Kui käbid oleks hiiglased,
siis lõvid oleks jänesed,
ja elevandid põhjamaal,
päkapikud just.
siis taevas poleks sinine,
ja kuused oleks punased,
ja jõuluvana must.
Kui käbid oleks hiiglased,
siis lõvid oleks jänesed,
ja elevandid põhjamaal,
päkapikud just.
Lisas: pistik | Lisatud: 23.11.2014 23:18 | Otselink Kui lumi oleks kollane, siis taevas poleks sinine, ja kuused | Saada e-kaardiga Kui lumi oleks kollane, siis taevas poleks sinine, ja kuused
Lumeta jõulud
meil nüüd on jõudnud.
Kuhu kõlbab see,
et lumeta on saanitee
meil nüüd on jõudnud.
Kuhu kõlbab see,
et lumeta on saanitee
Lisas: pistik | Lisatud: 23.11.2014 23:18 | Otselink Lumeta jõulud meil nüüd on jõudnud. Kuhu kõlbab see, et | Saada e-kaardiga Lumeta jõulud meil nüüd on jõudnud. Kuhu kõlbab see, et
Jõuluvana puges põhku
Peeretas ning lendas õhku
Peerust haises terve tuba
Jõulumees sai lasetelt nuga.
Mul halvad uudised,
keegi kuskil koriseb.
jõulutaat on korstnas kinni!
Miskit sonib, nööri nõuab,
vaevalt ta nüüd Teile jõuab.
Põleb kuusk ja põleb tuba
terve maja leekides,
tuletõrjest tuleb juba
jõuluvana röökides.
Peeretas ning lendas õhku
Peerust haises terve tuba
Jõulumees sai lasetelt nuga.
Mul halvad uudised,
keegi kuskil koriseb.
jõulutaat on korstnas kinni!
Miskit sonib, nööri nõuab,
vaevalt ta nüüd Teile jõuab.
Põleb kuusk ja põleb tuba
terve maja leekides,
tuletõrjest tuleb juba
jõuluvana röökides.
Suss detsembriöös
Valged kärbsed akna tagalendavad ja nad on kuss.
Otse aknalaual aga
ammulisui lebab suss.
Mina magan, sest on öö.
Homme leian sussist komme.
Komme ära suss ei söö.
See ei ole sussi komme.
Lisas: pistik | Lisatud: 23.11.2014 23:16 | Otselink Suss detsembriöös | Saada e-kaardiga Suss detsembriöös
Advendiöö
Kui oli öö ja taevas tähtinagu helendavaid tikke,
siis siin aknalaual nähti
askeldamas päkapikke.
Ma ei tea, kas tõesti käis
mu aknal mõni väike sell,
kuid olen vait, sest suu on täis,
mul põses klõksub karamell.
Suvel kui kõik on heinal,
Jõuluvanal jalad seinal.
Kuid kui laual vorst ja viin
Jõuluvana vupsti siin.
Jõuluvanal jalad seinal.
Kuid kui laual vorst ja viin
Jõuluvana vupsti siin.
Lisas: pistik | Lisatud: 23.11.2014 23:15 | Otselink Suvel kui kõik on heinal, Jõuluvanal jalad seinal. Kuid kui | Saada e-kaardiga Suvel kui kõik on heinal, Jõuluvanal jalad seinal. Kuid kui
Pahandusi tegin vähe,
kukkudes ei tönninud,
pikka salmi saingi pähe,
sugugi ei jonninud
Siiski hakkan pabistama,
kurkku tekib kibe klimp,
sest et näen sul, jõuluvana,
ikka vööl on vitsakimp.
kukkudes ei tönninud,
pikka salmi saingi pähe,
sugugi ei jonninud
Siiski hakkan pabistama,
kurkku tekib kibe klimp,
sest et näen sul, jõuluvana,
ikka vööl on vitsakimp.
Talvekene ilus...
Kui on väljas valju talve ilm,näeb aknast iga lapse silm,
kuis mures lendab linnuke,
et toitu otsi endale.
Ja kui siis lastel Jõulumees
käis, kinki tõi ehk koti sees,
siis ruttab kohe iga laps,
et kuulda ainult kips ja kaps
ja laud on kaetud väljaski,
et jõulud oleks linnulgi
ja oleks rõõm nii väljas, sees,
ja iga laps üks Jõulumees.
Lisas: pistik | Lisatud: 23.11.2014 23:13 | Otselink Talvekene ilus... | Saada e-kaardiga Talvekene ilus...





