Kasutaja pistik poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 142
Olgu sõnad lihtsad ja soojad,
sulle tänase õnne toojad.
Olgu sul alati tugevat närvi,
silmade soojust ja rõõmude värvi.
Südamel jõudu ja mõtetel lendu,
eluteel astudes hoogu ja indu!
sulle tänase õnne toojad.
Olgu sul alati tugevat närvi,
silmade soojust ja rõõmude värvi.
Südamel jõudu ja mõtetel lendu,
eluteel astudes hoogu ja indu!
Lisas: pistik | Lisatud: 25.01.2010 19:33 | Otselink Olgu sõnad lihtsad ja soojad, sulle tänase õnne toojad. Olgu | Saada e-kaardiga Olgu sõnad lihtsad ja soojad, sulle tänase õnne toojad. Olgu
Igal aastal samal ajal
sisetung meid poodi ajab
kokku ostma ninni-nänni
igasugu padajanni.
Loeme kokku tutvusringi
igaüks peab saama kingi,
sest on jällegi kord käes
rõõmurohke jõuluaeg.
Kinkidest kuid tähtsam on
kui on koos kõik perekond
sugulased,sõbrad ka
jõulurõõmu jagamas.
Kuuse alla laome kingid
laua peale vorstid singid.
Jõulukuuse küünlasäras
ununevad mured ära.
Oleme kõik rõõmsad paid
kahjuks korra aastas vaid.
sisetung meid poodi ajab
kokku ostma ninni-nänni
igasugu padajanni.
Loeme kokku tutvusringi
igaüks peab saama kingi,
sest on jällegi kord käes
rõõmurohke jõuluaeg.
Kinkidest kuid tähtsam on
kui on koos kõik perekond
sugulased,sõbrad ka
jõulurõõmu jagamas.
Kuuse alla laome kingid
laua peale vorstid singid.
Jõulukuuse küünlasäras
ununevad mured ära.
Oleme kõik rõõmsad paid
kahjuks korra aastas vaid.
Lisas: pistik | Lisatud: 24.12.2009 12:59 | Otselink Igal aastal samal ajal sisetung meid poodi ajab kokku ostma | Saada e-kaardiga Igal aastal samal ajal sisetung meid poodi ajab kokku ostma
Siis kui õled tuppa toodi,
olid jõulud vanamoodi.
Söödi sülti, joodi kalja,
tehti vahvat jõulunalja.
Jõulusokud tantsu lõid,
rõõmsa tuju tuppa tõid.
olid jõulud vanamoodi.
Söödi sülti, joodi kalja,
tehti vahvat jõulunalja.
Jõulusokud tantsu lõid,
rõõmsa tuju tuppa tõid.
Lisas: pistik | Lisatud: 24.12.2009 12:57 | Otselink Siis kui õled tuppa toodi, olid jõulud vanamoodi. Söödi sülti, | Saada e-kaardiga Siis kui õled tuppa toodi, olid jõulud vanamoodi. Söödi sülti,
Kuigi pole väike enam
oleks siiski väga kena
näha kallist jõulumeest
kellel valge habe ees.
Teeksin talle mitu kniksu
annaks nina peale nipsu
kingikoti rebiks käest
ja jooksu paneks kõigest väest.
oleks siiski väga kena
näha kallist jõulumeest
kellel valge habe ees.
Teeksin talle mitu kniksu
annaks nina peale nipsu
kingikoti rebiks käest
ja jooksu paneks kõigest väest.
Lisas: pistik | Lisatud: 23.12.2009 08:48 | Otselink Kuigi pole väike enam oleks siiski väga kena näha kallist | Saada e-kaardiga Kuigi pole väike enam oleks siiski väga kena näha kallist
Jõuluvana tuleb,
siis kui küünal põleb.
Jõuluvana kinke toob,
päkapikk sokke koob.
Päkapikk toob täna komme,
jõlumees toob kahjuks homme.
siis kui küünal põleb.
Jõuluvana kinke toob,
päkapikk sokke koob.
Päkapikk toob täna komme,
jõlumees toob kahjuks homme.
Päkapikud olid pannud
sussi sisse kommi
ise kartsin hullemat,
auto alla pommi.
sussi sisse kommi
ise kartsin hullemat,
auto alla pommi.
Lisas: pistik | Lisatud: 23.12.2009 08:46 | Otselink Päkapikud olid pannud sussi sisse kommi ise kartsin hullemat, auto | Saada e-kaardiga Päkapikud olid pannud sussi sisse kommi ise kartsin hullemat, auto
Igal aastal on näha taevas
üht eredat tähte, mis eredam kui teised.
See täht ei lange alla,
ega kustu ka hommikul.
Jõulutäht on see, mis toob sära
igasse talve ja ka uude aastasse.
Ta särab taevas, tuues sära ka teistele,
ta näitab valgust ka pimedamasse.
Ei kao ka siis, kui taevas pilvine,
vaid toob esile jõulusära.
Jõulutäht näitab talve,
kui kõige ilusamat aastaaega.
Jõulutäht täidab soovi,
kui ta ka ükskord langema peaks.
üht eredat tähte, mis eredam kui teised.
See täht ei lange alla,
ega kustu ka hommikul.
Jõulutäht on see, mis toob sära
igasse talve ja ka uude aastasse.
Ta särab taevas, tuues sära ka teistele,
ta näitab valgust ka pimedamasse.
Ei kao ka siis, kui taevas pilvine,
vaid toob esile jõulusära.
Jõulutäht näitab talve,
kui kõige ilusamat aastaaega.
Jõulutäht täidab soovi,
kui ta ka ükskord langema peaks.
Lisas: pistik | Lisatud: 23.12.2009 08:46 | Otselink Igal aastal on näha taevas üht eredat tähte, mis eredam | Saada e-kaardiga Igal aastal on näha taevas üht eredat tähte, mis eredam
Enam ei taha olla lumeta,
tule lumi meid valgeks lumeta!
Siis on lastel hea hanges tatsuda,
peoga tõsta, keelega katsuda.
Väikesed jäljed on lumes kassidel,
suured jäljed Ottidel, Jassidel.
Veel suuremad issidel ja emmedel,
kõige suuremad lumememmedel!
KAUNEID JÕULE!
tule lumi meid valgeks lumeta!
Siis on lastel hea hanges tatsuda,
peoga tõsta, keelega katsuda.
Väikesed jäljed on lumes kassidel,
suured jäljed Ottidel, Jassidel.
Veel suuremad issidel ja emmedel,
kõige suuremad lumememmedel!
KAUNEID JÕULE!
Lisas: pistik | Lisatud: 23.12.2009 08:44 | Otselink Enam ei taha olla lumeta, tule lumi meid valgeks lumeta! | Saada e-kaardiga Enam ei taha olla lumeta, tule lumi meid valgeks lumeta!
Üks päkapikk jõulumaal pakke luges
ning ühte pakki siis sisse puges.
Ei saanud ta sealt enam välja
ja see tegi talle nalja.
Päev möödus ning jõulutaat teele asus,
sest laste juurde tal minna tasus.
Kuid päkapikk proovis ja proovis,
sest pakist välja saada ta soovis.
Ja lõpuks me päkapikk oligi väljas,
suute kingikoti seljas.
ning ühte pakki siis sisse puges.
Ei saanud ta sealt enam välja
ja see tegi talle nalja.
Päev möödus ning jõulutaat teele asus,
sest laste juurde tal minna tasus.
Kuid päkapikk proovis ja proovis,
sest pakist välja saada ta soovis.
Ja lõpuks me päkapikk oligi väljas,
suute kingikoti seljas.
Lisas: pistik | Lisatud: 23.12.2009 08:44 | Otselink Üks päkapikk jõulumaal pakke luges ning ühte pakki siis sisse | Saada e-kaardiga Üks päkapikk jõulumaal pakke luges ning ühte pakki siis sisse
Miks küll jõulud veel ei tule?
Vaatan välja, näen lund.
Ära saatnud oleme suve,
imetlen, kuni saabub öötund...
Õues tuiskab ja valge on maa,
ma magan rahulikult.
Unistus see täitub ka,
jõule ma ootasin kannatamatult.
Ärkan hommikul hämaras,
õnnelik ja rõõmus.
Näen, et kuusk on säramas,
jõulutaati ootamas...
Vaatan välja, näen lund.
Ära saatnud oleme suve,
imetlen, kuni saabub öötund...
Õues tuiskab ja valge on maa,
ma magan rahulikult.
Unistus see täitub ka,
jõule ma ootasin kannatamatult.
Ärkan hommikul hämaras,
õnnelik ja rõõmus.
Näen, et kuusk on säramas,
jõulutaati ootamas...
Lisas: pistik | Lisatud: 23.12.2009 08:42 | Otselink Miks küll jõulud veel ei tule? Vaatan välja, näen lund. | Saada e-kaardiga Miks küll jõulud veel ei tule? Vaatan välja, näen lund.





