Kasutaja pistik poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 62
Läbi lume sahiseva
Läbi lume sahiseva sõidab saanike,aisakell lööb tilla-talla üliarmsasti.
Kena jõuluehte saanud iga metsapuu.
Seda ilu vaatab kõrgelt mõnus jõulukuu.
Sõida ruttu, saanikene, koju kirikust,
läbi luha, üle kingu, mööda männikust.
Kodus pannil jõuluvorstid särisevad ju,
kodus ootvad kingitused, ootab jõulupuu.
Lisas: pistik | Lisatud: 08.12.2015 10:29 | Otselink Läbi lume sahiseva | Saada e-kaardiga Läbi lume sahiseva
Kes elab metsa sees?
Kes elab metsa sees?Kes elab paksu metsa sees?
Kes elab metsa sees?
Seal elab päkapikk.
Seal elab väike päkapikk,
Seal elab päkapikk.
Mis teeb see päkapikk?
Mis teeb see väike päkapikk,
Mis teeb see päkapikk.
Ta saiu küpsetab.
Ta maitsvaid saiu küpsetab,
Ta saiu küpsetab.
Mis maksab saiapäts.
Mis maksab väike saiapäts?
Mis maksab saiapäts?
Viis hästi pikka paid.
Viis hästi, hästi pikka paid,
Viis hästi pikka paid.
Lisas: pistik | Lisatud: 08.12.2015 10:04 | Otselink Kes elab metsa sees? | Saada e-kaardiga Kes elab metsa sees?
Kelgusõit
Küll on kena kelguga hangest alla lasta!Oi, oi, kelguga hangest alla lasta!
Laial luhal säravad jää ja lumi vastu!
Oi, oi, säravad jää ja lumi vastu!
Lumehelbed helgivad, puiel ehted uued!
Oi, oi, helgivad, puiel ehted uued!
Kadakatel karjamaal seljas lumekuued!
Oi,oi, kadakatel seljas lumekuued!
Küll on kena kelguga hangest alla lasta!
Oi, oi, kelguga hangest alla lasta!
Jõulukellad
Tasa, tasa jõulukellad kajavad;üle terve ilmamaa
kajab laul nüüd rõõmuga:
jõulud tulnud ju!
Tasa, tasa jõulukellad kajavad;
taeva võlvil sädeleb
tähekese valgushelk:
jõulud tulnud ju!
Tasa, tasa jõulukellad kajavad;
kuusk see särab küünaldes,
rõõm on kõigil südames:
jõulud tulnud ju!
Tasa, tasa jõulukellad kajavad;
kõlab laste lauluhääl
rõõmurikkal helinal:
jõulud tulnud ju!
Aisakell
Üle laia lageda,lumivalge, uinund maa
sõidab linna jõulumees
kristalses täheöös.
Kaugelt, kaugelt Põhjamaalt
täna ruttab siia ta,
põhjapõdrad, kaelas kuljused,
on iidse saani ees.
Aisakell, aisakell,
kingul, orus, mäel.
Aisakella helinal meil
on jõulud jälle käes.
Täna jõulukuuse all
laste pilgud säravad,
õhtutund on ukse ees, -
kuhu jääb küll jõulumees?
Igas väikses käharpeas
juba salmid ammu reas,
küllap tarvis läheb kohe neid,
kui kuulda kuljuseid.
Aisakell, aisakell,
kingul, orus, mäel.
Aisakella helinal meil
on jõulud jälle käes.
Päkapikk
Nüüd päkapikk asub teele.Tal seljas on pisike märss.
Ja plaanis on jätta tal meelde
sinu väikene jõuluvärss.
Tal plaanis on õppida ära
see laul, mida sina tead,
näha korraks su silmade sära,
kuulda, kas sa ka viisi pead.
Päkapikk ei pea nimekirja
neist, kes teinud on mõned vead.
Päkapikk paneb nime kirja
neil, kes tahaksid olla head.
Sinu nime ta torkab märssi,
sinu laulu ta jätab pähe
ning ta aitab sul öelda su värssi,
kui see äkki sul muidu ei lähe.
Niisiis päkapikk asub teele,
õlal pisike naljakas märss.
Sina tuleta ruttu meelde,
oma jõuluks õpitud värss.
Pühad
Nipet-näpet, nikki-näkki,vorstikest ja verikäkki,
rasvast kapsast, paksu pekki,
sandikene saia mekki
jõuti jõulu ootes teha,
nääris ära närida.
Pühade eel
Nüüd päkapiku-mannidelon piparkoogid pannidel -
hulk poolikuid, noorkuid, kringleid,
parv tiibadega ingleid.
Seal sabatähte nähti ja
vist taignast kirjatähti ka.
Nüüd mannid käised käärivad
ja piparkooke määrivad.
Neil klopitud on muna seks.
Kui koogipind saab munaseks,
siis on see läikiv küpsena.
Nüüd koogid muudkui küpsema!
Siis päkapiku jussidel
on tallad tule sussidel!
Nad jooksevad ja rassivad
ja plaate ahju tassivad
ning lõpuks kõige julgemad
hõõgkuumad uksed sulgevad.
Nüüd lõhnu levib ahjudest!
Ja kel võiks olla kahju sest?
Lõhn tõuseb taevasinani
ja igaühe ninani.
Ning mõistab iga laps ja mees,
et ongi jõulud ukse ees.
On koogid ahjus tundi pool.
Siis juba kõikidel on hool,
nad võtta välja jahtuma.
Kuum peab ju veidi lahtuma.
Siis saab nad karpi laduda.
Ei või siit raasu kaduda!
Kuid meistreil lõhnus ülihäis
said kõhud niigi ülitäis.
Rikutud jõulud
Põleb kuusk ja põleb tubajõulumees on leekides
kahjut võime mõõta juba
miljardites EUR-ides.
Päkapikud üheskoos
põlenud on tuhaks,
naabrimutt end üles poos -
ei meeldind tal U2.
Ümbruskonnas kurjad koerad,
kuid ei enam haugu
see-eest hoopis peitu poevad -
bensiinitehas paugub.
Et sa jälle uuel aastal
oleks uue pikkusega
vaata, et ei jõuluajal
mängiks keegi tikkudega!
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2015 15:50 | Otselink Rikutud jõulud | Saada e-kaardiga Rikutud jõulud
Sinu juurde
Kui ma küünlatule süütan samblakarva kuusepuul,ma ei karda, et Sind tüütan õrnad lembesõnad suul,
kauneid sõnu kõigil vaja, küllap ootad sinagi,
kuskilt kaugelt tuulte kajast nopin sõnu minagi ...
Metsakohin, küünlasära, varjud valgel lumeteel,
kas ma veel kord tulla tohin? Ootad sa mind ikka veel?




