Luuletused ja salmid igaks tähtpäevaks ja elujuhtumiks - leht 199
Armas kallis Jõuluvana,
tore, et sa tulid täna,
olen olnud virk ja kraps,
töös ei juhtun'd ükski aps.
Valminud on kokkuvõtted,
paberile pandud mõtted,
sisestasin sissekanded,
valmis sain ka aruanded.
Haiguslehel harva olnud,
hilineda pole tulnud,
sestap loodan täna ma
Sinult kinki saada ka.
tore, et sa tulid täna,
olen olnud virk ja kraps,
töös ei juhtun'd ükski aps.
Valminud on kokkuvõtted,
paberile pandud mõtted,
sisestasin sissekanded,
valmis sain ka aruanded.
Haiguslehel harva olnud,
hilineda pole tulnud,
sestap loodan täna ma
Sinult kinki saada ka.
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:46 | Otselink Armas kallis Jõuluvana, tore, et sa tulid täna, olen olnud | Saada e-kaardiga Armas kallis Jõuluvana, tore, et sa tulid täna, olen olnud
Mul on jalas liuglev suusk,
sajab laia lund.
Vaja tuua jõuluks kuusk,
nüüd on õige tund.
Kutsun kaasa isa ma
ja oma suure venna ka.
Sest ilma nende abita
me jääme jõulukuuseta.
Lõpuks kuusk on toodud koju
suure vaevaga.
Paremaks läks kõigi tuju
jõulud võivad alata!
sajab laia lund.
Vaja tuua jõuluks kuusk,
nüüd on õige tund.
Kutsun kaasa isa ma
ja oma suure venna ka.
Sest ilma nende abita
me jääme jõulukuuseta.
Lõpuks kuusk on toodud koju
suure vaevaga.
Paremaks läks kõigi tuju
jõulud võivad alata!
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:43 | Otselink Mul on jalas liuglev suusk, sajab laia lund. Vaja tuua | Saada e-kaardiga Mul on jalas liuglev suusk, sajab laia lund. Vaja tuua
Üht-teist muidugi on nähtud,
üht-teist jäi kättesaamatuks ...
Aastaga üht-teist on tehtud,
see raiutud nüüd raamatuks.
Peitub üht-teist igas soovis,
et tervis vastu peaks ja närv,
et eestlane üksteisest hooliks
ning valge oleks jõuluvärv.
Üht-teist et oleks laual panna,
ning mõttetult ei hoobeldaks.
Ning oma südametes kanda,
üht-teist, mis kindlalt soojendaks.
üht-teist jäi kättesaamatuks ...
Aastaga üht-teist on tehtud,
see raiutud nüüd raamatuks.
Peitub üht-teist igas soovis,
et tervis vastu peaks ja närv,
et eestlane üksteisest hooliks
ning valge oleks jõuluvärv.
Üht-teist et oleks laual panna,
ning mõttetult ei hoobeldaks.
Ning oma südametes kanda,
üht-teist, mis kindlalt soojendaks.
Me ihkame jõuluks koju
ja otsime tuttavat ust.
Üht tunnet mis iial ei looju -
rõõmu väikesest jõulupuust.
Kodus ootab meid jõulurahu
laul sujuv ja leebe jutt,
pere koondub, kes asumas lahus
nüüd kõigil ju kojutõtt.
Me ihkame jõuluks koju
ja otsime armastust
me ootame rahu ja sooja
rõõmu väikesest jõulupuust.
ja otsime tuttavat ust.
Üht tunnet mis iial ei looju -
rõõmu väikesest jõulupuust.
Kodus ootab meid jõulurahu
laul sujuv ja leebe jutt,
pere koondub, kes asumas lahus
nüüd kõigil ju kojutõtt.
Me ihkame jõuluks koju
ja otsime armastust
me ootame rahu ja sooja
rõõmu väikesest jõulupuust.
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:39 | Otselink Me ihkame jõuluks koju ja otsime tuttavat ust. Üht tunnet | Saada e-kaardiga Me ihkame jõuluks koju ja otsime tuttavat ust. Üht tunnet
Jonkat-jonkat, jõulud teel on,
mina ootan pühi.
Aknalaual ikka veel on
suss mul siiski tühi.
Päkapikk, ma kardan seda,
päevad segi ajas.
Norskamas ma nägin teda
eile kaubamajas.
mina ootan pühi.
Aknalaual ikka veel on
suss mul siiski tühi.
Päkapikk, ma kardan seda,
päevad segi ajas.
Norskamas ma nägin teda
eile kaubamajas.
Üks aasta vaikselt välisukse suleb,
ta puudutusest link veel soe.
Uus juba hõisates ta järel tuleb
ja möödunu tal midagi ei loe ...
ta puudutusest link veel soe.
Uus juba hõisates ta järel tuleb
ja möödunu tal midagi ei loe ...
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:35 | Otselink Üks aasta vaikselt välisukse suleb, ta puudutusest link veel soe. | Saada e-kaardiga Üks aasta vaikselt välisukse suleb, ta puudutusest link veel soe.
Kuuselõhn ja küünlatuli,
kust see päkapikk küll tuli!
Kas ta ehtne on või elus
või ehk lõbus mäng me elus.
Parem midagi ei päri,
kuni usud on ta päris.
Päkapikk toob kenad kingid
õnne rõõmu aastaringi.
kust see päkapikk küll tuli!
Kas ta ehtne on või elus
või ehk lõbus mäng me elus.
Parem midagi ei päri,
kuni usud on ta päris.
Päkapikk toob kenad kingid
õnne rõõmu aastaringi.
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:34 | Otselink Kuuselõhn ja küünlatuli, kust see päkapikk küll tuli! Kas ta | Saada e-kaardiga Kuuselõhn ja küünlatuli, kust see päkapikk küll tuli! Kas ta
Akna peale panen sussi,
ootan päkapikujussi.
Kui ma olen hea laps,
siis ta kommi tooma kraps!
ootan päkapikujussi.
Kui ma olen hea laps,
siis ta kommi tooma kraps!
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:15 | Otselink Akna peale panen sussi, ootan päkapikujussi. Kui ma olen hea | Saada e-kaardiga Akna peale panen sussi, ootan päkapikujussi. Kui ma olen hea
Sinitaevas täheke,
kui sul aega väheke.
Särasilmi pilguta,
teele valgust vilguta.
Siis on jõulutaadil parem,
jõuab meie juurde varem.
Meie juures valmis juba,
rõõmsaid lapsi terve tuba.
kui sul aega väheke.
Särasilmi pilguta,
teele valgust vilguta.
Siis on jõulutaadil parem,
jõuab meie juurde varem.
Meie juures valmis juba,
rõõmsaid lapsi terve tuba.
Kell tasa tornist kesköötundi teatab,
mustmiljon tähte särama siis lööb.
Sa seisata-aeg korraks peata
ja tunne südames, et käes on jõuluöö.
Sa süüta oma käega kuusel küünlad
ning usu homsesse-kõik päevad õnne täis.
Hetk minevikust proovi kinni püüda,
mis sulle õnne tõi või kaunis näis.
Ja salasoovid sosista sa tuulde
ning otsi üles oma hoburaud,
üks suudlus kingi salaja sa suule
ja sule jõuluuneks oma silmalaud.
mustmiljon tähte särama siis lööb.
Sa seisata-aeg korraks peata
ja tunne südames, et käes on jõuluöö.
Sa süüta oma käega kuusel küünlad
ning usu homsesse-kõik päevad õnne täis.
Hetk minevikust proovi kinni püüda,
mis sulle õnne tõi või kaunis näis.
Ja salasoovid sosista sa tuulde
ning otsi üles oma hoburaud,
üks suudlus kingi salaja sa suule
ja sule jõuluuneks oma silmalaud.




