Luuletused ja salmid igaks tähtpäevaks ja elujuhtumiks - leht 202
Kõige ilusam puu on jõulupuu,
kõige ilusam kuu on jõulukuu,
kõige ilusam mees on jõulumees,
kõige ilusam aeg ootab veel ees...
kõige ilusam kuu on jõulukuu,
kõige ilusam mees on jõulumees,
kõige ilusam aeg ootab veel ees...
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:05 | Otselink Kõige ilusam puu on jõulupuu, kõige ilusam kuu on jõulukuu, | Saada e-kaardiga Kõige ilusam puu on jõulupuu, kõige ilusam kuu on jõulukuu,
Et su sussi sisse teeks
pesa jõulupäkapikk!
Seal on apelsin ja keeks,
õun ja kommirida pikk.
Mõtteid ilusaid ja häid
toogu sulle aasta uus -
olgu sama palju neid
nagu okkaid kuusepuus!
pesa jõulupäkapikk!
Seal on apelsin ja keeks,
õun ja kommirida pikk.
Mõtteid ilusaid ja häid
toogu sulle aasta uus -
olgu sama palju neid
nagu okkaid kuusepuus!
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:05 | Otselink Et su sussi sisse teeks pesa jõulupäkapikk! Seal on apelsin | Saada e-kaardiga Et su sussi sisse teeks pesa jõulupäkapikk! Seal on apelsin
Armas jõuluvanake!
Olen alles väikseke.
Mulle toodi kuuseke.
Kuuseke nii tilluke.
Kuuse küljes küünlake,
särab nagu päikseke.
Väike vend mind hoolsalt aitas.
Mina panin asju paika.
Siis, kui ema tuppa tuli,
kuusk meil juba kaunis oli.
Okste küljes kõike rippus,
nii et ruumist puudu kippus.
Miks küll ema naerma pidi?
Päkapikk läks tagurpidi!
Olen alles väikseke.
Mulle toodi kuuseke.
Kuuseke nii tilluke.
Kuuse küljes küünlake,
särab nagu päikseke.
Väike vend mind hoolsalt aitas.
Mina panin asju paika.
Siis, kui ema tuppa tuli,
kuusk meil juba kaunis oli.
Okste küljes kõike rippus,
nii et ruumist puudu kippus.
Miks küll ema naerma pidi?
Päkapikk läks tagurpidi!
Hello, armas Jõulutaat!
Kui great, et sind ka näha saab!
Habe on sul tõega cool
ja kingikott fantastic suur!
Next Year ju tuled jälle here?
Ma seniks soovin sul: take care!
Kui great, et sind ka näha saab!
Habe on sul tõega cool
ja kingikott fantastic suur!
Next Year ju tuled jälle here?
Ma seniks soovin sul: take care!
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:04 | Otselink Hello, armas Jõulutaat! Kui great, et sind ka näha saab! | Saada e-kaardiga Hello, armas Jõulutaat! Kui great, et sind ka näha saab!
Jõuluvana, ma ei oska
sulle salmi lugeda,
luba kingituse tasuks
ühel jalal hüpata.
Luba, et sul habet paitan
enne kui ma kingi saan,
ja kui sellest veel ei aita,
teisel jalal hüppan ka.
sulle salmi lugeda,
luba kingituse tasuks
ühel jalal hüpata.
Luba, et sul habet paitan
enne kui ma kingi saan,
ja kui sellest veel ei aita,
teisel jalal hüppan ka.
Lisas: pistik | Lisatud: 07.12.2014 16:04 | Otselink Jõuluvana, ma ei oska sulle salmi lugeda, luba kingituse tasuks | Saada e-kaardiga Jõuluvana, ma ei oska sulle salmi lugeda, luba kingituse tasuks
Jõuluõhtul tähistaevas
on siin kaunilt säramas.
Isa kaugelt lahti kaevas
hanged koduväravas.
Aisakella hellas kajas
põder peatus läve ees.
Taas on meie kodumajas
jõulurõõmud tubades.
on siin kaunilt säramas.
Isa kaugelt lahti kaevas
hanged koduväravas.
Aisakella hellas kajas
põder peatus läve ees.
Taas on meie kodumajas
jõulurõõmud tubades.
Jõululaupäev juba käes,
monitoril-mis ma näen!?
Deebet kadunud on ära,
kreeditil on miskit häda.
Kasum haihtunud on sootuks,
preemiaks ei ole lootust.
Kuidas kasumisse saada,
eurolainel ellu jääda?
monitoril-mis ma näen!?
Deebet kadunud on ära,
kreeditil on miskit häda.
Kasum haihtunud on sootuks,
preemiaks ei ole lootust.
Kuidas kasumisse saada,
eurolainel ellu jääda?
Kui ma ükskord suureks saan,
(siis, kui kasvan vanaks),
on mul päris kindel plaan:
hakkan jõuluvanaks!
veidi harjutama pean,
kuidas anda kinki.
kapi otsas - küll ma tean! -
on meil vitsakimpki.
minust kasvab jõulumees!
õpin seda kusti:
pärast sööki on mul ees
juba veidi vuntsi.
(siis, kui kasvan vanaks),
on mul päris kindel plaan:
hakkan jõuluvanaks!
veidi harjutama pean,
kuidas anda kinki.
kapi otsas - küll ma tean! -
on meil vitsakimpki.
minust kasvab jõulumees!
õpin seda kusti:
pärast sööki on mul ees
juba veidi vuntsi.
Lisas: pistik | Lisatud: 06.12.2014 12:29 | Otselink Kui ma ükskord suureks saan, (siis, kui kasvan vanaks), on | Saada e-kaardiga Kui ma ükskord suureks saan, (siis, kui kasvan vanaks), on
Kas pole see siis imelik
Et teabki iga päkapikk
Kus elab hea või paha laps
Et kuskil kolm ja teisal kaks
Nad majast majja lippavad
Su aknast sisse hiilivad
Ei varjule jää ükski vemp
Ei ulakus või koeratemp
Kui oled viks ja viisakas
küll jõuluvana teada saab
Sest päkapiku pilgu eest
Ei pääse mitte ükski mees.
Kui oled pai siis oodata.
On jõuluvanalt kinki ka.
Võid olla üsna muretu.
Kui peas on laul või luuletus.
Et teabki iga päkapikk
Kus elab hea või paha laps
Et kuskil kolm ja teisal kaks
Nad majast majja lippavad
Su aknast sisse hiilivad
Ei varjule jää ükski vemp
Ei ulakus või koeratemp
Kui oled viks ja viisakas
küll jõuluvana teada saab
Sest päkapiku pilgu eest
Ei pääse mitte ükski mees.
Kui oled pai siis oodata.
On jõuluvanalt kinki ka.
Võid olla üsna muretu.
Kui peas on laul või luuletus.
Lisas: pistik | Lisatud: 06.12.2014 12:28 | Otselink Kas pole see siis imelik Et teabki iga päkapikk Kus | Saada e-kaardiga Kas pole see siis imelik Et teabki iga päkapikk Kus
Ma olen üks tõsine mees
ja tõsiselt seisan su ees,
tõsiselt patsi sul löön,
naerdes siis präänikut söön.
Jõuluvana, hea, et tulid
külla meile kõigile.
Tahan, et sa paki valid
hästi suure minule.
ja tõsiselt seisan su ees,
tõsiselt patsi sul löön,
naerdes siis präänikut söön.
Jõuluvana, hea, et tulid
külla meile kõigile.
Tahan, et sa paki valid
hästi suure minule.
Lisas: pistik | Lisatud: 06.12.2014 12:27 | Otselink Ma olen üks tõsine mees ja tõsiselt seisan su ees, | Saada e-kaardiga Ma olen üks tõsine mees ja tõsiselt seisan su ees,





