Luuletused ja salmid igaks tähtpäevaks ja elujuhtumiks - leht 242
Kaasaegsed jõulud
Akna taga vihm ja pori,kuskilt kostab kõva norin.
Jõulutaat on suikund unne,
päkapikke ta ei tunne.
Päkapike lood on kehvad,
kingikott on teinud vehkat!
Jõulutaat end tõmmand pilve,
päkapikel kurb on ilme.
Leida võiks ju uue taadi,
poris sõiduks pole saani!
Kingikott kust leida üles,
jõulutaadi uimas kerest?
Päkapikud näevad vaeva,
üürivad nad õhulaeva.
Kingid uued abi korras,
juba ootavad neid Norras.
Päkapikel jõud ei rauge,
kuigi sõit on olnud kauge.
Kinkidega kõik nüüd korras,
tagasi nad jõudsid Norrast.
Päkapikud leidsid uue,
jõuluvana uhkes kuues.
Kingitusi meil, kes jagaks
ega narkouimas magaks.
Pilve tõmmand jõuluvana,
päkapikud viisid ära.
Enam seda uimas taati,
nähtud pole sellest saati.
Lisas: pistik | Lisatud: 19.12.2009 18:30 | Otselink Kaasaegsed jõulud | Saada e-kaardiga Kaasaegsed jõulud
Metsa süles tuul ei tuiska
helbeid vaikselt alla puistab
kuused saavad valged kuued,
kännud pähe mütsid uued.
helbeid vaikselt alla puistab
kuused saavad valged kuued,
kännud pähe mütsid uued.
Lisas: pistik | Lisatud: 19.12.2009 18:29 | Otselink Metsa süles tuul ei tuiska helbeid vaikselt alla puistab kuused | Saada e-kaardiga Metsa süles tuul ei tuiska helbeid vaikselt alla puistab kuused
Jõuluvana tore mees,
habe juba juunist ees,
juukseid temal enam pole,
aga see ei ole kole,
paneb jälle pähe mütsi,
jalga tõmbab uued püksid,
Tuleb jälle varsti külla,
jõuab ka väiksemasse valda,
sest oodatud on igal pool,
kus rahvas kuuse tuppa toob.
habe juba juunist ees,
juukseid temal enam pole,
aga see ei ole kole,
paneb jälle pähe mütsi,
jalga tõmbab uued püksid,
Tuleb jälle varsti külla,
jõuab ka väiksemasse valda,
sest oodatud on igal pool,
kus rahvas kuuse tuppa toob.
Lisas: pistik | Lisatud: 19.12.2009 18:28 | Otselink Jõuluvana tore mees, habe juba juunist ees, juukseid temal enam | Saada e-kaardiga Jõuluvana tore mees, habe juba juunist ees, juukseid temal enam
Jõuluõhtul
Jõuluvana tulekuks selgedsul on salmid.
Siis,kui lahti läheb uks,
on kõik ammu valmis-
õled pestud põrandal,
verivorstid laual,
sätendava kuuse all
ootad juba kaua.
Järsku kojas lõksub link-
ootad ärevana.
Köögis kukub ümber pink-
tuleb jõuluvana.
Tuppa astub toki toel,
vatihabe kaelas,
seda kohendab ja soeb,
ema muudkui naerab.
Nägu nagu ISAL lai,
ise õhkab pakast,
näib,et kasuka ta sai
selga meie lakast.
Pärib emalt"Lapsi on?"
"Eks seesama ole!"
"Poiss kui naaskel,
aga jonn?"
"Jonnijaid meil pole."
"Vapralt mõistad lugeda,
vildid teenid välja!"
Aga memm saab sugeda,
tuba täis on nalja.
Õhtul, olin voodis juba,
nägin unes oma tuba.
Uksel seisis väike mees
nagu sulgi - habe ees.
Sosistades mulle lausus:
"Jõuluvana juba teel,
sinu pakk on põdrareel.
Peagi paki kätte saad,
sa kui salmi loetud saad!"
Panin kähku selga kleidi,
et veel harjutada veidi.
nägin unes oma tuba.
Uksel seisis väike mees
nagu sulgi - habe ees.
Sosistades mulle lausus:
"Jõuluvana juba teel,
sinu pakk on põdrareel.
Peagi paki kätte saad,
sa kui salmi loetud saad!"
Panin kähku selga kleidi,
et veel harjutada veidi.
Lisas: pistik | Lisatud: 19.12.2009 18:26 | Otselink Õhtul, olin voodis juba, nägin unes oma tuba. Uksel seisis | Saada e-kaardiga Õhtul, olin voodis juba, nägin unes oma tuba. Uksel seisis
Jõulukuusk see tuppa rühib,
kaktused nüüd kokku pühib.
Jõulumees lööb saanis tantsu,
endal suvest süda särtsub.
Inglid sõidutavad veel,
kuniks saani ronib lumehelbeke.
Peagi algamas on öö,
kus jõulumehel algab töö!
kaktused nüüd kokku pühib.
Jõulumees lööb saanis tantsu,
endal suvest süda särtsub.
Inglid sõidutavad veel,
kuniks saani ronib lumehelbeke.
Peagi algamas on öö,
kus jõulumehel algab töö!
Jõulud
Jälle on saabunud jõulukuusalmide aeg,kinkide aeg.
Jälle on päkapikud tööl
pakivad päeval ja piiluvad ööl.
Päkapiku elu
"Kuule väike päkapikksa ei ole väga pikk.
Oled päris imelik,
lühikene nagu tikk."
"Ma käin möööda mutikäike,
sestap olema pean väike.
Hiireaugus käin ma ka,
sestap kasvada ei saa.
"Kui ei taibanud,siis kordan-
mina pole Michael Jordan.
Mina olen päkapikk,
ühe päka jagu pikk."
Nii palju õnne,
kui elu suudab anda,
nii palju õnne,
kui ise suudad kanda.
kui elu suudab anda,
nii palju õnne,
kui ise suudad kanda.
Lisas: pistik | Lisatud: 05.09.2009 12:27 | Otselink Nii palju õnne, kui elu suudab anda, nii palju õnne, | Saada e-kaardiga Nii palju õnne, kui elu suudab anda, nii palju õnne,
Rühi vapralt eluteel
sajast oled kaugel veel.
Lohutuseks olgu seegi,
nooremaks ei saa meist keegi.
sajast oled kaugel veel.
Lohutuseks olgu seegi,
nooremaks ei saa meist keegi.





