Verstappen võitis Brasiilias, Hamilton sai karistada ja langes poodiumikohalt

Verstappen võitis Brasiilias, Hamilton sai karistada ja langes poodiumikohalt

Verstappen võitis Brasiilias, Hamilton sai karistada ja langes poodiumikohalt

Max Verstappen (Red Bull) võitis Brasiilias, Lewis Hamilton (Mercedes) kes lõpetas sõidu kolmandal kohal sai pärast sõitu langetatud kohtunike otsusega karistada ja langes poodiumikohalt.

Sõitu esikohalt alustanud Verstappen (loe ka: Verstappen alustab Brasiilia võistlust esikohalt) näitas kogu sõidu ülemvõimu. Esimese boksipeatuse järel langes ta Mercedese poolt Hamiltonile pakutud parema rehvitaktika tõttu küll paariks ringiks briti seljataha kuid üsna pea mõõdus Hamiltonist.

Sõidu lõpuosas külvas segadust esialgu tehnilistel põhjustel rajaäärde jäänud Valtteri Bottase (Mercedes) masin ning mõned ringid hiljem Ferraride omavaheline võitlus mis lõppes mõlema katkestamisega pärast kokkupõrget. Rajale tulnud turvaauto tõttu kadusid sõitjate vahelised vahed ja sõidu viimased ringid osutusid ülipõnevateks.

Veel viimaste ringide eel pöördus teisel kohal sõitnud Hamilton aga boksi, et konkurendid boksi ei rehve vahetama ei läinud siis langes ta neljandale kohale ning viimasel ringil ründas britt enda ees sõitnud Red Bulli kolmikut, kiiresti õnnestus tal mööduda kolmandal kohal sõitnud Pierre Gasly-ist (Toro Rosso) kuid ebaõnnestunud mõõdasõidukatse teisel kohal sõitnud Alexander Albon-ist (Red Bull) lõppes kontaktiga masinate vahel ning mõlemad kaotasid kohti konkurentidele.

Hamilton lõpetas sõidu küll kolmandana kuid pärast sõitu kohtunike otsusega määratud 5 trahvisekundit kokkupõrke põhjustamise eest Alboniga  kukutasid briti seitsmendaks. Kolmanda kohas sai Carlos Sainz (McLaren).

Vaata ka MM-punktiseis pärast Brasiilia etappi.

Hooaja viimane etapp sõidetakse kahe nädala pärast kui mõõtu võetakse Araabia Ühendemiraatide GP-l.


Seotud võistlus

Lisas: pistik | Lisatud: 18.11.2019 23:13 | Uuendatud: 18.11.2019 23:13

Brasiilia GP 2019 sõit TOP 10

SõitjaMeeskondAeg
1.Max VerstappenHollandRed Bull1:33:14.678
2.Pierre GaslyPrantsusmaaToro Rosso+ 6.077
3.Carlos SainzHispaaniaMcLaren+ 8.896
4.Kimi RäikkönenSoomeAlfa Romeo+ 9.452
5.Antonio GiovinazziItaaliaAlfa Romeo+ 10.201
6.Daniel RicciardoAustraaliaRenault+ 10.541
7.Lewis HamiltonSuurbritanniaMercedes+ 11.139
8.Lando NorrisSuurbritanniaMcLaren+ 11.204
9.Sergio PerezMehhikoRacing Point+ 11.529
10.Daniil KvyatVenemaaToro Rosso+ 11.931

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks

Täna, 26. novembril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega olulise sajuta ilm

Täna, kolmapäeval 26. novembril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega olulise sajuta ilm. Hommikupoolikul püsib kohati udu. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7, Liivi lahe ümbruses õhtu poole kirdetuul kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on 0..-4, rannikul kuni +3°C.

Nädala horoskoop 24. november - 1. detsember 2025

Algav nädal toob endaga muutliku, kuid võimalusterohke energia. Planeetide liikumine tõstab esile teemasid, mis puudutavad selgust, suhtlemist ja isiklikke eesmärke. See on aeg, mil sisemised mõtted saavad uue suuna ja varasemad kõhklused hakkavad lahtuma. Iga tähemärk saab nüüd võimaluse, et astuda samm edasi — olgu töö, suhete või enese arengu vallas.

Täna, 25. novembril 2025 Eestis muutliku pilvisusega, sajab vähest lund, lörtsi ja vihma

Täna, teisipäeval 25. novembril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Peamiselt rannikul sajab kohati vähest lund, lörtsi ja vihma. Puhub lõunakaare tuul 2-8, põhjarannikul läänekaare tuul ennelõunal puhanguti kuni 12 m/s, õhtu poole on tuul muutlik ja nõrk. Õhutemperatuur on -2..+3°C.

Lastega pered saavad autode aastamaksult soodustust

Seadusemuudatuse järgi vähendatakse Eestis lastega autoomanike mootorsõidukimaksu kuni 100 eurot iga alaealise lapse (sh 18-aastase) kohta. Muudatus rakendub tagasiulatuvalt ka juba tasutud maksusummale.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!