Kasutaja 52eiko poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 39
Tormavas tuules
Aja tiksumist kuuleb,valgus on vajunud maha,
mõtted on sulanud suule,
laul lendab merede taha.
Hinged on lubatud kuule,
ruunid on vanade huulil,
rahu on südames suures.
Mõrudalt lõhnavas tuules,
hõimlased ootavad hiies,
hallide tammede juures.
Nendega kohtud sa täna,
hingavas tormavas tuules.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 24.04.2016 11:12 | Otselink Tormavas tuules | Saada e-kaardiga Tormavas tuules
Värska
Värska, mu kallis ja õnnelik maa,avali hingega ruttan sul vastu.
Südamepõhjani armastan ma
su ilusat loodust ja kaunist agu.
Rõõmust ja õnnest siin sulab mu süda,
puhkab mu hing, lauldes sulle kiitu.
Ei ole siin üldse tänavamüra,
sel kohal ma näen vaid rõõmu ja pidu.
Põõsastel kaunilt siristab linde,
päike nii kirkalt sillerdab veel.
See võlukoht jääb mulle alati meelde,
sest hinge täidab siin heameel.
Värska... kui särab siin õnnest mu nägu,
ja head saatus mulle ennustab kägu.
Elatud elu
Ainukordne on elatud elu,iga samm, iga saatuse pööre,
su hinge ja südame ilu,
mis heiastab sinu loome.
Mõtted, teosed, maalitud pildid -
vaimne pärand su elu pärast...
Nagu kaunid õitsevad lilled,
mis sünnivad vaid hinge maailmast.
Kaos või edu
Hüüd kõlab,kui tõuseb kuu.
Raksatab välk,
langeb üks puu.
Lahing algab,
kui valmis on tema.
Sinivalge häving
ja hõbejas tera.
Valik on tema,
kas surm või elu.
Tema otsus,
kas kaos või edu.
Õnn
Õnn, et keelati ja kästi,õpetati, tehti pai...
Õnn, et kasvatati hästi-
nõnda lapsest asja sai!
Koolitee
Lasteaed jäi seljataha,ees sind otab kool.
Olgu saatjaks sellel teel
sul püsivus ja hool.
Lootused
Me iga päev paremat loodame,Me õndsamaid tunde ootame.
See lootus meid pidevalt petab,
See ootus meid abita jätab.
Kas keegi päriselt mõelnud, miks on nii?
Ehk tahame liialt kiirelt põgeneda siit..
Ehk on me lootused, need liialt suured,
Nii suured, et isegi ära ei jaksa viia tuuled
Mida teha, mina tean,
Rahulikult olema pead,
Viska mured, unusta lootused,
Sea endale lihtsamad ootused.
Kui oskame õigesti käituda,
Võivad lõpuks soovidki täituda,
Ära anna alla, tegutse edasi,
Eluring käibki ju sedasi.
Pisikene
Et iial Su päevade päikestei varjutaks murede pilv,
sest ema valvab sind väikest,
Sa temale terve maailm.
Sina - Maailmal su jaoks ...
Maailmal su jaokspalju uut on ja imelist.
Maailmal väga vaja on
last sinunimelist.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 21.04.2016 16:54 | Otselink Sina - Maailmal su jaoks ... | Saada e-kaardiga Sina - Maailmal su jaoks ...
Kas meeldib äike sullegi, mu kallis sõber,
kui vihma krabistades tuppa tuleb laest?
Või suveõhtu lausa imeline,
mil kuiva kohta pesus leida võid vaid poest?
Mul hinge vabaks annab hetk mil välku sähvib
ja vere tarretuma kõigis soontes säeb.
See hetk ju siia ilma iidselt passib
kui piisku aknaruudul voogudena läeb.
Võib-olla seda ongi vaja mulle- sulle,
et kõu kord kärataks ja peataks meie teod.
End mõtlikuks siis säed ja tormi trotsid,
hetk mõtled möödunule, tulevale viiv…
Ju leiab hing mis salamisi otsib
kui sinu pärast vihma
õue viin.
kui vihma krabistades tuppa tuleb laest?
Või suveõhtu lausa imeline,
mil kuiva kohta pesus leida võid vaid poest?
Mul hinge vabaks annab hetk mil välku sähvib
ja vere tarretuma kõigis soontes säeb.
See hetk ju siia ilma iidselt passib
kui piisku aknaruudul voogudena läeb.
Võib-olla seda ongi vaja mulle- sulle,
et kõu kord kärataks ja peataks meie teod.
End mõtlikuks siis säed ja tormi trotsid,
hetk mõtled möödunule, tulevale viiv…
Ju leiab hing mis salamisi otsib
kui sinu pärast vihma
õue viin.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 21.04.2016 16:51 | Otselink Kas meeldib äike sullegi, mu kallis sõber, kui vihma krabistades | Saada e-kaardiga Kas meeldib äike sullegi, mu kallis sõber, kui vihma krabistades





