Kasutaja 52eiko poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 40
Kevade algus
Pikemaks päevad sirguvad –rohkem jälle on valgust.
Mahlad pungades virguvad,
aimates kevade algus.
Pea püsti
Ära ütle, et elu on inetu, halb,oma koormat et kanda ei jõua.
Ole uhke ja sirge sa saatuse all,
ära iialgi paremat nõua.
Varja maailma eest oma pisaraid,
rõõmu selle eest kõigiga jaga.
Pea meeles, et alati õnnemaid
leidub murede merede taga.
Ära kadesta naabrite varandust,
vaeseid iial ei tülita vargad.
Hoia puhtana enese armastust,
hoia sõnu, mis siirad ja hardad.
Ära ütle, kui hommik on ududes hall,
et päikest sa enam ei oota.
Vaata ringi – nii palju on ilusat ees,
tuleb uskuda ainult ja loota.
Ära kuuluta tundmusi tuultele,
kergel käel ära südameid loobi.
Hoia mõistust ja hellust ka muudele,
sest tagasi põrkuvad hoobid.
Ära ütle, et elu on inetu halb
ja väsinud oled sa vaevast.
Püüa alati aimata pilvede all
sinist lapikest heledast taevast.
Silmapett
Sule silmad ja mõtle mulle.Keda ma meenutan? Kas ehk Inglit sulle?
Kuid kallis, see on vaid silmapett,
sest mul pole tiibu, nagu kõrbeski vett.
Olen saatan ingli rüüs, sest viimane selle mulle odavalt müüs.
Olen saatan, isegi saba on taga.
Kas ehk inglina ei tundu ma mitte vaga?
Suudan Sind pimesi õelalt petta,
hellalt Sind hoida, siis kõrvale heita.
Ometigi - südames olen ma hea...
Kurb, kuid eluliselt õige,...pole olemas inimingleid vaid inimsaatanad.
Varesele valu
Varesele valu,harakale haigus,
mustale linnule muu tõbi,
minu laps saab terveks.
Raske Daam
Oh armas aeg,sa kallis taevas,
on põhjas paat,
kui diiva laevas...!
Ei kõlba üks,
ei sobi teine -
nii üle parda
käib tärnieine...
Ei ripu siit,
ei tilgu sealt,
ei ole asjad
täpipealt...
On kole ohh
ja vale ahh,
kõik teised süüdi -
täitsa krahh!
Kui arvad, kerge
on ankruvise,
siis astu ringi
ja proovi ise!
Kui arvad, parv all
on valet kuju,
siis pista tasku
see kehva tuju -
või jalad selga
ja üksi uju...
Ei ole meilgi
siin mitut vaati,
kui ilma pole
eilsest saati...
Aga hing
ei tooda praaki,
isegi kui
pole saaki!
Armas aeg,
oh kallis taevas.
Paat põhja läeb,
kui daame laevas...
Ema
Ema kalli teen ma sulle,isa puhub seebimulle.
Lastel lahe mängutuju,
isa,ema tulid koju.
Ema köögis nõusid peseb,
isa ise ainult kisab.
Lapsed olnud väga head,
seda teab isa,ema pead.
Kevade ootus
Linnupojad sünnivadsellel korral aafrikas.
Suve pole kuskilt näha,
jäänud on vist mägede taha,
aga käes on alles aprill,
härma tõmbab mehe prill.
Uue algus
Muutub aeg ja muutub maa,sinna parata ei saa.
Päike varju kannul käib,
vahel elu raske näib.
Rõõm ja naer on käsikäes,
kurbus pisarate väes.
Helgus lootusega koos,
valus okastega roos.
Tuuleiil meid jahutab,
meri tormis vahutab.
Igal asjal ots ja algus,
ööle järgneb päevavalgus.
Tuksub süda elule,
väikelapsel lelule.
Algab uus, kui ring saab täis-
kõik, mis vana, uus siis näib.
Lapsed
Lapsed kirjutavad tähti,mida hiljem seinal nähti,
isad-emad loevad lehti,
tädi kausist kastrul teht.
Südamlik õnnesoov
Pisut südamlikkust igaüks meist vajab,oma teed nii raskelt, mõeldes plaanitult ta ajab,
pisut rõõmu hingesoojust igaüks meist soovib,
olla teistest parem elus korra proovib.
Meie õnnesoovid sulle täna ongi,
ära maha maga oma õnnerongi,
kui ka juhtub elus vahel raskeid aegu,
tuleb elada just rõõmsalt nüüd ja praegu.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 16.04.2016 09:29 | Otselink Südamlik õnnesoov | Saada e-kaardiga Südamlik õnnesoov





