Luuletused ja salmid igaks tähtpäevaks ja elujuhtumiks - leht 219
Hea tuju
Läbi elu kõnni püstipäi,kõik raske nõnda kergem näib.
Tuleb ju ette, et vahel ei vea,
ent seda teised teadma ei pea.
Naera, ikka rõõmus näi,
siis tusatuju sinust mööda käib.
Elu kingitused
Sa oma rõõmu kaasas kannaja relvaks kasuta,
sa võta kõik,
mis elu annab,
kõik, mis on tasuta -
õhk, meri, päike ja taevas sinine
õigus olla rõõmus, olla inimene
Lisas: murasko | Lisatud: 07.02.2014 00:01 | Otselink Elu kingitused | Saada e-kaardiga Elu kingitused
Elust ja armastusest
"Põleda rõõmust ja harjuda korraga -kuidas küll suudaksin mõlemat korraga?
Teada, et laheneb kõik iseenesest,
ometi viimseni anda kõik enesest.
Väsida õnnest ja õppida vaevust,
leebuskübemeid õppida raevust.
Leppida tõrkuvalt, pageda leplikult,
teades, et miski ei püsigi lõplikult.
Pettumust peita ja solvumist salata,
kukkumast tõusta ja uuesti alata
Kosuda äkki ja kiirelt eimillestki -
pilgust ja sõnast ja müüdavast lillestki -
kõik on nii kiire ja tuleb korraga,
kuidas siis harjuda argise korraga?"
Lisas: murasko | Lisatud: 06.02.2014 23:59 | Otselink Elust ja armastusest | Saada e-kaardiga Elust ja armastusest
Tsurr, armastus!
Kes ütles: armastus? Või oli meelepete?Kes julges öelda, astugu kolm sammu ette!
Kuis kellelgi küll vääratama juhtus keel
nii keerulise mängu lihtsa lõpu eel?
Kes söandas välja öelda selle, mis on tabu?
Ta pidi nägema ja kuulma siis, et nagu
välk oleks sähvatand, kõik surmavaikseks jäi.
Kes ütles: armastus? Tsurr, mängust välja käi!
Lisas: murasko | Lisatud: 06.02.2014 23:55 | Otselink Tsurr, armastus! | Saada e-kaardiga Tsurr, armastus!
Me elu on me elu ainus mõte
Me elu on me elu ainus mõte.See pulss, mis verd me vaikimisse taob.
Üks armastus. Üks päev, üks öö, üks lõke.
Hirm hetke ees, mis puruneb ja kaob.
Näo teeme, et me leekidest ei hooli,
mis kuiva säsi õgivad me seest.
Kord kukud kokku oma kõval toolil.
Sa tead, ei päästa miski selle eest.
Kord kukud kokku, seestpoolt õõnsaks söödud,
sa tead. Kuid praegu vaikid sellest veel.
Üks puudutus. Üks lõhn, üks hääl, mis möödub.
Ja hirm ja võlu, kui sus katkeb keel.
Lisas: murasko | Lisatud: 06.02.2014 23:53 | Otselink Me elu on me elu ainus mõte | Saada e-kaardiga Me elu on me elu ainus mõte
Üle kuristiku
Ma ütlen: armastus. See pole vale.Kui tahad kuulda, tule lähemale.
Kui tahad tunda, tule päris ligi.
Kuid rohkem ma ei ütle ometigi.
Ma ütlen: armastus. Ja kõik on öeldud.
Mis? Ma ei kuule hästi, mis sa küsid.
Jah, kõik võib olla. Jah. Võib-olla möödub.
Kuid imelik, et ta nii kaua püsib.
Lisas: murasko | Lisatud: 06.02.2014 23:50 | Otselink Üle kuristiku | Saada e-kaardiga Üle kuristiku
Sünnipäev
Sünnipäev on saabund taas,Sa välja otsi vaas.
Nüüd kohe-kohe uksetaga,
külalistest pikk on rada.
Helisebki uksekell,
ja kostab häälekene hell.
Palju õnne Sulle!
Emadepäeval
Hommikul, kui ärkan kohevalmis ennast säen
Raha võtan kaasa veel ja
lillepoodi läen.
Silma paistab kohe väike
okkaline roos
Lilleõis on nagu päike
õielehed koos
Selle kohe ostangi ma-
ostan suisa viis
Raha maksan müüjale
ja koju lähen siis.
Lilled kingin emale-
tal meele rõõmsaks teen
Ta kohe vaasi sätib need
ja kalli mulle teeb
Eedeni aed
Elu sul olgu kui Eedeni aias,kõik sa saagu, mille peale sa maias.
Taevast sadagu kuldseid tähti,
mehed vaadaku, suud olgu lahti.
Olgu sul saatjaks alati lust,
õnn valvaku su maja ust.
Õnne soovin Sulle
Õnne soovin Sulle -kes Sa kaugel oled,
kes Sa üle mõne aja
ikka meelde tuled,
kes Sa mõnel hetkel
oled hinge ligi
keda küll ei näe
kuid mõistan ometigi.
Keda vahel nagu
tähele ei pane,
veelkord õnne Sulle,
kauge lähedane!
Lisas: murasko | Lisatud: 12.01.2014 00:51 | Otselink Õnne soovin Sulle | Saada e-kaardiga Õnne soovin Sulle





