Humoorikad luuletused - leht 13
Kaks õuna
Kaks õunahästi väikest
puu otsas
võtsid päikest
siis üks neist
maha potsas
ja teine jäi
puu otsa
nüüd lõbus elu
lakkas
ja õuntel
igav hakkas
tull jälle
oksa saputas
ka teise
alla raputas
jäid õunad
ööseks murule
siis aga
sõitsid turule.
Väike tolmurull
Olen nagu väike tolmurull,katkine ja olematu,
olen nagu rõõmus seebimull,
valutu ja kodutu.
Olen nagu numbriteta null,
võimas aga elutu,
olen nagu küünisteta kull,
haavatud kuid surematu.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 24.04.2016 11:13 | Otselink Väike tolmurull | Saada e-kaardiga Väike tolmurull
Kaos või edu
Hüüd kõlab,kui tõuseb kuu.
Raksatab välk,
langeb üks puu.
Lahing algab,
kui valmis on tema.
Sinivalge häving
ja hõbejas tera.
Valik on tema,
kas surm või elu.
Tema otsus,
kas kaos või edu.
Kas meeldib äike sullegi, mu kallis sõber,
kui vihma krabistades tuppa tuleb laest?
Või suveõhtu lausa imeline,
mil kuiva kohta pesus leida võid vaid poest?
Mul hinge vabaks annab hetk mil välku sähvib
ja vere tarretuma kõigis soontes säeb.
See hetk ju siia ilma iidselt passib
kui piisku aknaruudul voogudena läeb.
Võib-olla seda ongi vaja mulle- sulle,
et kõu kord kärataks ja peataks meie teod.
End mõtlikuks siis säed ja tormi trotsid,
hetk mõtled möödunule, tulevale viiv…
Ju leiab hing mis salamisi otsib
kui sinu pärast vihma
õue viin.
kui vihma krabistades tuppa tuleb laest?
Või suveõhtu lausa imeline,
mil kuiva kohta pesus leida võid vaid poest?
Mul hinge vabaks annab hetk mil välku sähvib
ja vere tarretuma kõigis soontes säeb.
See hetk ju siia ilma iidselt passib
kui piisku aknaruudul voogudena läeb.
Võib-olla seda ongi vaja mulle- sulle,
et kõu kord kärataks ja peataks meie teod.
End mõtlikuks siis säed ja tormi trotsid,
hetk mõtled möödunule, tulevale viiv…
Ju leiab hing mis salamisi otsib
kui sinu pärast vihma
õue viin.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 21.04.2016 16:51 | Otselink Kas meeldib äike sullegi, mu kallis sõber, kui vihma krabistades | Saada e-kaardiga Kas meeldib äike sullegi, mu kallis sõber, kui vihma krabistades
Varesele valu
Varesele valu,harakale haigus,
mustale linnule muu tõbi,
minu laps saab terveks.
Raske Daam
Oh armas aeg,sa kallis taevas,
on põhjas paat,
kui diiva laevas...!
Ei kõlba üks,
ei sobi teine -
nii üle parda
käib tärnieine...
Ei ripu siit,
ei tilgu sealt,
ei ole asjad
täpipealt...
On kole ohh
ja vale ahh,
kõik teised süüdi -
täitsa krahh!
Kui arvad, kerge
on ankruvise,
siis astu ringi
ja proovi ise!
Kui arvad, parv all
on valet kuju,
siis pista tasku
see kehva tuju -
või jalad selga
ja üksi uju...
Ei ole meilgi
siin mitut vaati,
kui ilma pole
eilsest saati...
Aga hing
ei tooda praaki,
isegi kui
pole saaki!
Armas aeg,
oh kallis taevas.
Paat põhja läeb,
kui daame laevas...
Lapsed
Lapsed kirjutavad tähti,mida hiljem seinal nähti,
isad-emad loevad lehti,
tädi kausist kastrul teht.
Ajateenistus
Ajateenistus on au ja uhkusKuna nüüd on läbi elu puhkus.
Ja nüüd on algamas põrgu
Nii, et ka ükski püss ei tõrgu.
*Nüüd on meil relvad käes
Me teenime aega kaitseväes.
Jah me teenime aega kaitseväes.
Need relvad aga tunduvad olevat tehtud vanarauast
Või siis välja kaevatud sõdurite hauast.
Aga pole hullu
Kuna kaitseväe eelarvet kärbiti ju mullu.
Igapäev me ennast treenime
Sellega vabaaega välja teenime.
Kuna vabal ajal võib teloga callida
Ja SK-st nodi noolida.
Kui lõpuks ajateenistus on läbi
Ei pea tundma häbi
Vaid rinnus peab tuksuma uhkus,
Et alanud on välja teenitud puhkus
Ou jea välja teenitud puhkus
*Aga meil on relvad käes
Sest me teenime aega kaitseväes
Jah me teenime aega kaitseväes.
Unemees
Sättides õhtul end väsinult voodining viskudes mõnusalt teki all loodi,
mind vaevamas – painamas unetunne
ja juba ma vajungi sügavalt unne.
Nüüd olengi kaugel unedemaal,
kõndimas – seiklemas sealsel raal.
Pea unepiltide kütkes ma lesin,
uni on magus ja parem, kui mesi.
Siis kohtan unenäos jälle ma sind,
vaid seal veel armastad tõeliselt mind.
Su puudutus, kirg ja suudlus nii hää,
kuid kõik kahjuks selle piirini jääb …
Ei luba see Unemees näha mul rohkem,
ärgates kuuldaval toon vaid ma ohked.
Miks kindlalt sinnani tõmmatud piir,
miks varjamas enamat unevisiir ...?
Et sa teaks...
Viiene, kui oled veel,siis pikk on käia elutee.
Kümnesel on mureks kool,
sest õppimine tema hool.
Paarikümnesel on juba,
oma otsus - oma luba.
Kolmekümneselt on indu,
püüda unistustelindu.
Paljut neljakümnene on näinud,
pool tal eluteestki käidud.
See on aeg, kus tervis tähtis,
mitte joostes kaeda tähti!
Tempot tuleks alla võtta,
tormamine maha jätta.
Sest, et eluvankergi ju vajab,
aina hoolt, et olla rajal!
Lisas: 52eiko | Lisatud: 10.04.2016 08:48 | Otselink Et sa teaks... | Saada e-kaardiga Et sa teaks...




