Kasutaja 52eiko poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 36
Meelespea
Sa ära ole üksi kui on valuskui südamel on raske, hinges piin.
Tean, et Sa vapralt seda valu talud,
kuid mina tahaks olla abiks siin.
Sa meeles pea, et selles päevas hallis
on tundmatuid, kes tahaks tunda sind,
on sõpru, kellele Sa oled kallis,
jah - sõprusel on kullast kallim hind.
Kes on meie ema?
Koristaja on me ema -kraamib tube, kraamib kööki.
Samal ajal kokk on tema -
kogu perele teeb sööki.
Ärkad vahel enne koitu,
märkad: ema keedab toitu!
Veel on ema õpetaja -
koos meil tähed selgeks saavad.
Ema arstki on, kui vaja -
ravib terveks muhud - haavad.
Kui me grippi jäime talvel,
istus öösitigi valvel...
Ema õmblejaks on meile -
uued pluusid temalt saime,
vanad puhtaks pesti eile -
ema oli pesunaine.
Peseb - kraamib päeval - öölgi -
on meil virk ja väle ta.
Peale selle käib ta töölgi,
aga kus - ei mäleta...
Lisas: 52eiko | Lisatud: 08.05.2016 11:02 | Otselink Kes on meie ema? | Saada e-kaardiga Kes on meie ema?
Ema palve
Veel enne ilmaletulekut lastõnnistab ema palve
läbi suve ja läbi talve.
Ei tea kas tüdruk või poiss tuleb tast,
kuid ema palve õnnistab last.
Kaitstud inimlaps tuleb tast.
Kummargil kätki üle
varjab ilmaletooja süle -
sarlakiööde valve.
Ei see väetike sure -
taganeb valu ja mure.
Kaitseb ju ema palve.
Võõrastes vägedes võõral piiril,
olgu taevas või all vee,
kaitseb sõdurit võlukiiril
ema palve.
Hulkuva kuuli eest,
väärate tegude eest
mehist väetikest meest
hoiab ema palve.
Nõriseb mürgiseid tungalteri
lõikusepäevade salve.
Kisendab süda ja kisendab veri.
Hinge hoiab headuse peri
ema palve.
Ema süda
Üks paigake siin ilmas on,kus varjul truudus, arm ja õnn;
kõik, mis nii harva siin ilma peal,
on peljupaika leidnud seal.
Kas emasüdant tunned sa?
Nii õrn, nii kindel! Muutmata
ta sinu rõõmust rõõmu näeb,
su õnnetusest osa saab!
Kui inimeste liikuvat
au, kiitust, sõprust tunda saad,
kui kõik sind põlgavad, vihkavad,
kui usk ja arm sust langevad -
siis emasüda ilmsiks jääb!
Siis veel üks paik sul üle lääb,
kus nutta julged igal aal:
truu, kindla emarinna naal!
Mõnd kallist südant kaotsin,
mis järel nuttes leinasin,
aeg andis teist mul tagasi:
ei emasüdant - iialgi
Emme
Mu emme valeripsmeid kunagi ei kannaja siniseks ei värvi oma silmaääri.
Ta oma musi huulepulgaga ei määri
ja küüntel kulliküünteks kasvada ei anna.
Ka kõrvarõngaid ta ei taha kõrva panna
ja kuldseid siidijuukseid rullideks ei kääri.
Kuid kui me meres sulistame paljasääri,
siis issi ütleb: "Näkineid on laherannal!"
- Vaid hoopis Okasroosike - nii arvan mina
ja kõigist kõige puhtam nagu taevasina.
- Ja kui ta maalib, ateljees ma alatasa
ja panen haavahalge kaminasse tasa.
Ja vaatan, kuidas värvid kuulavad ta tahet.
Ja kuulan pintslitõmbeid ma ja tõmbevahet.
Emade päevaks
Emade päevad jaemade ööd...
Lõpmatud hooled ja
lõputa tööd...
Suurimad rõõmud ja
helgeimad teed -
et oleks Sul mõtteis ja
meeltes vaid need!
Kevadpäev
Õues vilistab kuldnokk -ma kuulama jään.
Aknal tuiamas kärbest ma näen.
Põrandal laokil üks sokk.
Tuppa mullahõngu toob tuul.
Päikesest kissitan silmi.
Vaatan suvalist filmi.
Kuldnokk vilistab ikka veel puul.
Tõmban kardinad ette,
keeran teleka vait.
Sõnumi saatnud on Mait.
Näh, kärbes on kukkunud vette
Kasvades kokku
Kas saab üldse olla keegi,keegi, kes on lähim emast?
Need on ilmaelu reeglid,
tähtsam keski pole temast.
Juba siis, kui emaihus,
kogud jõudu, kasvad-puksled.
Tunned, kuis ta soojad pihud,
talletavad sinu tukseid.
Üheksa kuud teid kokku liitis,
saite tundma teineteist.
Juba siis sind ema kiitis,
öeldes: “Tugev liit saab meist!”
Lisas: 52eiko | Lisatud: 04.05.2016 18:07 | Otselink Kasvades kokku | Saada e-kaardiga Kasvades kokku
Veekogud
Mere kõrval on allikas,milles ujub millimallikas.
Allikas on laineid vähe,
tugevad lained on erandlik nähe.
Siin mere ääres,
päikesele kätte saamatus veeres,
on kui tundras,
kuigi olen Kundas.
Siin on veel jõgi.
See teeb mulle kõdi.
Jõgi virvendab kuldselt,
kuid ma ootan jõekutset.
Seal kõrval on järv,
kuid mul otsa sai närv.
Miks siin on nii palju vett?
Ma tahaksin hoopiski mett.
Kui ma jõuan koju,
ootab mind seal ema poju.
Ta on mu vend.
Mu kallis,kallis vend.
Kahju ,et tema mu päevast osa ei saanud,
kuid küll ta mu rõõmu näeb.
Mul oli ju tore päev.
Armas ema
Ema paid me mured viivad,justkui selga kasvaks tiivad.
Ema hool ning leebe hääl,
parim, mis siin ilma pääl.
On turvaline ema süli,
siis, kui lastel puhkend tüli.
Ema armas naer ja nõu,
tagasi meil annab jõu.





