Kasutaja 52eiko poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 34
Rahulolu
Homme saan ma vanemaks,Kuid olen siiski noor.
Kosun kiirelt kui hanemaks,
Ma olen piima peal koor.
Rammus on olnud mu senine elu,
Täiusest puudu vaid raas,
Lahjemaks minemist ei tõota melu
Ja liblikad lendavad taas.
Lõpupidu
Näpust tõmmatud said pinnud -selles ringleb sirav sõrmus.
Lennugeenidega linnud
pole maandatavad põrmus.
Kogupaugust lahvab õhku
nende tihe-tore parv,
suurenedes ühe-haaval
lugematuks paisub arv.
Õppides ja õpetades
kasvab kõigil silmasära…
Järgmist astet lõpetades
rõõmuga sealt lendad ära!
Salarõõm
Vaikselt vaatasin taevasse –helesinine, vaikne ja puhas.
Lauluviis võttis mu kaenlasse,
muremeel pudenes tuhaks.
Ei otsinud enam ma kusagilt kaugelt,
armastust, hoolitsust, rahu
see voolas mu hinge külmalt ja raugelt,
korraks eemaldas argise vahu.
Tundsin, et laps minu sees varem valmis,
polnud üksinda olema teel.
Kuid tunne, et olengi väärtuslik, kallis,
sai kindlamaks, kindlamaks veel.
Kihnu
Suviti see paikinimestest kihab.
Talviti ta vaikselt
südameisse vürtsi lisab.
Midagi on ses
saares nii head,
et taas teda
külastama peab.
On see meri
või saareveri
või on see soojus,
mis ümbritseb seal meid?
Kindel on aga see,
et midagi paremat
seal Balti meres pole teist.
Aastaajad
Kui talvel palju lund kord sajab,siis kaetud on iga maja.
Siis möllab lumi ja viliseb tuul
ja lumemütsid igal puul.
Kui maakera päikest näeb,
siis on kevad käes.
Nüüd lehtib iga puu,
ees on märtsikuu.
Kui aastas kuid on möödas viis,
rohi hakkab kasvama siis.
Suvi on elu algus uus,
siis tuleb kord päikesevalgus.
Kui ükskord puudelt lehti langeb,
siis näha kuskil veel pole hange.
Kui iga loom kord urgu trügis,
siis oli kätte jõudnud sügis.
Mõeldes sulle
Tärkame ja õitseme me koos,et käia Sinuga käsikäes!
Armastus, vat see on ime,
seda tunnete Te kõik ise!
Midagi head
Räägi mullemidagi head.
Midagi, mida
tunned
või tead.
Midagi, millest
tõsiselt hoolid.
Millestki, mida
ei õpeta koolid.
Näita mulle
midagi suurt.
Midagi kindlat,
mis meenutaks
juurt.
Midagi sellist,
mis oleks
ja jääks.
Liivatera, mis
osutub mäeks.
Ning viimaks
teegi
midagi head.
Midagi, mida
tahad
ja pead.
Midagi, milleta
ei saagi olla.
Öelda et võiksid:
jess,
tasus tulla!
Emake pai
Emake pai, kas öelnud sul olen,et armas ja kallis mulle sa oled.
Täna sind emban nii hellalt ma,
ei tahaks küll iial sust lahkuda!
Kingin sul lilli, mis ehtimas tuba,
ei vaja ma musi andmiseks luba.
Lilled ja musid sul rõõmu teevad,
olgugi küll, et pisaraid neelad …
On silmis sul rõõmupisara pärlid
ja õnneõhetus põski on värvind.
Hellalt paitan sul emmeke pead,
armastan sind, et seda sa teaks!
Lillemüüja
Tahaks olla lillemüüjaRiia tänaval,
turuplatsil, kaupsi ees
või Viru väraval...
Tahaks sulle hüüda:
leitud lahendaja,
kiili kinni püüda -
vaimu vahendaja!
Pühendus
Patrickus töötab üks ilus neiu,kes igasse päeva päikese toob.
Ta alati rõõmus, positiivne on,
seepärast teda näha on soov.
Igal hetkel, kui silma sul vaatan,
sügav rahu hinge poeb taas.
Nagu poleks taevast ilma maata,
sinule mõtlemata kuidagi ei saa.
Tahan pühendada need read sulle,
kirjutasin just need,
sest sa oled ilus
ja meeldid mulle.
Siis, kui kõiki sõnu ei kuule,
las räägib pilk ja süda lööb,
las tuul loeb mu suletud huultelt
ja soovib sul´l head ööd.





