Kasutaja 52eiko poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 33
Kass kakuke
Mul on kodus kass,tal on ilus tass,
nimeks tal on kakuke,
sõber tal on paksuke.
Möödas on aasta
Lasteaeda tulles näis,et lõputu on sinu päev.
Ema-isa tööd ja hooled
sinu mängudega pooleks.
Siit sa sõpru juurde said,
õpetajalt pika pai.
Palju tarkust jäänud pähe,
kirjutasid nimetähe.
Nüüd kevad kaasa viinud need,
sind ootamas on suveteed.
Tühjaks jäävad sahtlid, kapid,
kätte saate töödemapid.
Kohtume taas sügiskuul
kui punapõsksed õunad puul.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 25.05.2016 10:01 | Otselink Möödas on aasta | Saada e-kaardiga Möödas on aasta
Ükskord
Ükskord ma paistsin väljast,kuid muutusin kordades seest -
ja enam ei tuntud mind ära,
kui vaadati tagant või eest -
ära tundsid vaid need, kes kõrval
käsi hoidsid ning toetasid õlgu...
Neid minagi siiani tunnen -
sõna-haaval nii tasudes võlgu.
Emadele
Tahan sind kallistada, sest oled veel siin,unistuses vabana mõtted lendlema viin.
Tahan tunda, et targasti oma rada olen käinud,
tahan tunda, kui meie aeg on ümber ja läinud.
Nii kindlalt kinnitatud inimlooma teadvuses,
kus supluses on laps, kui suplemas ema headuses.
Aitäh, mis kõik suutnud oled anda,
endas ja edasi antut väärikalt püüan kanda.
Tahan sind kallistada, sest oled veel siin,
unistuses vabana mõtted lendlema viin.
Tahaks nii tahta, võtta, jõuda Sind sülle,
sõnades, see päev, Emake ,on just Sulle
Oled looduse loodud loodus imekena,
Aitäh, et olemas oled, Sa mu armas Ema.
Kellad
Karukell on karvane,kurekell on sinine,
liivakell on kollane,
päiksekell on kullane.
Elektrikell on numbrine,
tik-tak-kell on aeglane,
jõulukell on kelluke,
uksekell on tilluke.
TIRRRRRRRRR!!!!!!!!
Pisike puu
On kasvamas kuskil üks pisike puu,ta rohetav võra on habras ja noor,
veel nõrk on ta tüvi ja lühike juur,
nii pehme ja sile ta õhuke koor
kuid temagi loodab, et ükskord on suur.
On kasvamas kuskil üks väikene puu
ja kardab see puuke veel raju ja tuult.
On kasvamas kuskil üks pisike puu
ning vajab see puu sinu sõprust ja hoolt.
Vanaema kirsipuu
Varestele meie kirsseanda küll ei taha,
tühjad varred muru sisse
puult pudeneksid maha.
Seega olen varem kohal
kui nad saavad aru,
tundku seekord omal nahal
pill on üpris mõru.
Nõnda siis ma tasahilju
kirsipuu all rohus,
lugematul arvul marju
juba ongi kõhus!
Lisas: 52eiko | Lisatud: 23.05.2016 22:56 | Otselink Vanaema kirsipuu | Saada e-kaardiga Vanaema kirsipuu
Elulõng
Oled suur ja sügav,lai ja pikk ja vaba...
Aga nagu teistel,
ainult üks on naba.
Selle ümber tiirleb
õitsev elulõng -
kõige ette, taha
ulatub ta hõng.
Tuleb mõista
Meil kõigil on minevik,aga hetkel on olevik
ja tulemas on tulevik.
Lase lahti minevikust,
õpi mitte hoolima olevikust
ja unista tulevikust.
Sa oled ainus, kes seda suudab,
sest sinu elu mitte keegi teine ei muuda.
Vahel peab millestki, kellestki loobuma,
ja sellest vastu tahtmist taastuma.
Loobumine võib teha haiget,
ja seda sitaks räigelt.
Unusta, mis tegi haiget sulle,
sest muidu läheksid sa tulle.
Ära unusta seda, mida see õpetas,
sest just sina oled see, kes selle lõpetas.
Sa tead, mida öelda,
aga ise ei suuda isegi selgelt mõelda.
Loobumine on tugevate tunnus,
eriti, kui sul on sellepärast valu rinnus.
Vahel tuleb loobuda heast,
et hoida kedagi ühest suurimast veast.
Köietantsija
Kinnisilmi köiel tantsin –nii on ohutum,
kõrgustesse pürgimise
võime tohutum.
Tunnen ainult oma keha,
ajas antud rada,
kustumatut soovi elu-
hirmgi ületada...





