Kasutaja 52eiko poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 13
Jõulurõõm
Ja ongi saabunud see aeg,mil kostab laste rõõmus naer,
sest igas rüblikus ning peres,
soov on öelda taadil: „Tere!“
Väike Jaak see nina näpib,
millel pruunid tedretäpid.
Tahab salmi ette kanda,
et saaks taat tal pakki anda.
Punast autot soovis kingiks,
millel tuled ees kõik plingiks.
Kui on vaja, teeks ka häält
ja katusegi tõstaks päält.
Jaak pakki saades õhevil
ning avades nii põnevil ...
Õnneks taat ta soovi täitis,
poisul silmad rõõmust läitis.
Ole terve Jõulutaat!
Paljud lapsed seda mõelnud,kuidas Jõulutaat küll jaksab?
Aina perest-perre „sõelub“,
vahel lausa jalgsi tatsab.
Kas ta joob mõnd võlujooki,
mis viib väsimuse ihust?
Või sööb hoopis rammukooki,
et ei tuleks külge viirust?
Tervise ja rõõmsa meele,
liikumine taadil tagab.
Nii ta selgi aastal teele,
asub siis, kui sa veel magad.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 20.12.2016 20:07 | Otselink Ole terve Jõulutaat! | Saada e-kaardiga Ole terve Jõulutaat!
Heateo hind
Nüüd, kui Jõulud ukse ees,Ingel maale laskus.
Põrgust Saatan, kus kõik kees,
ülespoole astus.
Nii nad kohtusidki pinnal,
kus on loomad - inimvägi.
Saatan uhkelt, punnis rinnal,
enda vajalikkust nägi.
Kuna Jõulud rahu aeg,
ainult heateod kõrgelt hinnas.
Saatan, kelles viha - raev,
ennast kõiges üle hindas.
Arvas leidvat siit ta halba,
et saaks põrguliikmeid lisaks.
Neid, kes heateo maha salgab,
halva poole kalduks visalt.
Kuid oh imet, Ingel siiski,
leidis inimestes head.
Nii ta heateod kokku liitis,
neid sai palju, kas sa tead.
Jõuluaeg ei kurjust salli,
Saatan mingu ära siit!
Mõtteis tehkem Ingleil kalli,
nii saab paremaks me liit!
Näärid ammused
Riigikord, kui teine oli,nääre pidas rahvas.
Jõena voolas alkoholi,
omas ajas - kehvas.
Külas käis siis näärivana,
vööl tal vitsakimp.
Tihti rääkis mingit jama,
sees tal juba pint.
Igas peres võttis pitsi,
kapsast peale sõi.
Silus kõhtu, habet, vuntsi
ja siis tantsu lõi.
Telepurgist tuli siis,
„Kitsa Kinga“ saade.
Nalja tegid nabani,
Baskin, Nõmmik, Abel.
Sellel ajal oldi vait,
sest jõulud olid tabu.
Täiendust sai andmeait,
kui ohtu sa ei adund.
Nüüd on ajad veidi teised,
nääritaat ei külla tule.
Suhe nääridesse leigem,
kuusel punatähtki kole.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 18.12.2016 13:45 | Otselink Näärid ammused | Saada e-kaardiga Näärid ammused
Elu metsasügavikus
Kaugel metsasügavikus,palkidest üks maja.
Koduks mitmel päkapikul,
selline, mis vaja.
Kuna päkapikk on väike,
siis neid seal on palju.
Tehes tares omi käike,
kärmet tööd ja nalju.
Kui on kingid kotti pandud,
kirjad läbi loetud,
põtradele süüa antud,
laud saab neilgi kaetud.
Suures pajas kaalipuder,
rüüpeks pohlajook.
Magusroaks on hästi mure,
metsamarja kook.
Pärast rasket rassimist
ja maitsvat lõunasööki,
ahju puude tassimist,
kõik koristamas kööki.
Nüüd leiba luusse lasevad,
on ees neil raske töö.
Sest sussidesse panevad,
nad maiust terve öö.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 18.12.2016 13:45 | Otselink Elu metsasügavikus | Saada e-kaardiga Elu metsasügavikus
Jõuluootus
Nüüd neli küünlaleeki võbelemas reas.Suur jõulutunne täitmas Sinu meelt.
Ka jõulusalmid juba kõigil peas
ja läbi lumesaju kostab kellahelin teelt.
Karuoti Jõulud
Männimetsa sügavuses,mesikäpal tare.
Õhtul leiba luusse lastes,
sündis mõte lahe.
Tahtis enne Jõule minna,
ennast tuulutama.
Läheks tatsaks õige linna,
kaeks, mis kuulutavad.
Seadis sammud metsast välja,
mööda maanteed tatsa-tatsa.
Äkki tundis hirmsat nälga,
kuulis korisemas vatsa.
Kursi seadis kommipoodi,
metsast tulnud karupoju.
Värsket kaupa sinna toodi,
viiks nüüd mitu kilo koju.
Vaatas karu, huulil näpp,
valik ajas meeled segi.
Oh, mis ime - Mesikäpp!?
Kes küll minust kommid tegi?
Mis siis ikka, mekiks neid,
ostaks lausa neli kilo.
Kiiduväärt see kommileid,
muheledes kõhtu silub.
Metsa poole jälle tatsub,
kaenla all suur kommikott.
Mesikäpast suuke matsub,
meistreid kiidab karuott.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 16.12.2016 20:34 | Otselink Karuoti Jõulud | Saada e-kaardiga Karuoti Jõulud
Köögis
Pannilt kostmas vorsti särin,külmas tekkis süldil värin.
Rosinad on punnis kringlil,
aknalaual valged inglid.
Kuusel küünlad lõõmamas,
ning laual glögi hõõgumas.
Köök on kapsa lõhna täis,
kalkun ahjus küpse näib.
Pereema ära väsis,
kuna mitu tööd tal käsil.
Kuid see väsimus on hea,
seda iga ema teab.
Hingedeaeg
Ja sõigi tuli tahi äranii märkamatult jäi mind üks
Su nime taha süütan küünla
ehk siis ei jää nii hingetuks.
Kui oli hing ja oli tuba
ma tahtsin olla rohkem veel
ei küsinud ma iial luba
ma lihtsalt olingi.. vaid see..
mu käigud mõistmatud
ka endal
on sammud lühikeseks jäänd
nüüd kõnnin.. hingede alleel..
Minu jõulud
Jõulud jälle kätte on jõudmas,just kui mehike järvel sõudmas.
Isegi maha sadanud on lumi,
ning keegi pole enam kuri.
Tänavad rõõmsaid lapsi on täis,
sest jõule igas paigas näib.
Kõik suures jõuluhoos,
kinke ostavad kõik koos.
Need tulevad parimad jõulud,
kui vaid kohale nüüd jõuaks see.





