Kasutaja 52eiko poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 27
Armastuse laev
Armastuse laeval –seal pole tööd ja vaeva.
Seal on purjedes alati tuul
ja viisiviles huul.
Kõiki lahinguid kahjuks ei võideta,
kuid kõiki lahinguid õnneks ei kaotata.
Armastuse laeval
üksi ei sõideta!
Lisas: 52eiko | Lisatud: 14.07.2016 20:25 | Otselink Armastuse laev | Saada e-kaardiga Armastuse laev
Emakeeles
Oma emakeeles vaikin,olen hästi tasa –
kõiksusele lähemale
saan nii pisitasa.
Võõrast keelest vaimustudes
vatran pidamata
vahet – samas kaimustudes,
täitsa jumalata…
Päevade tuba
Pojengide pööritav pirg,jasmiinide vapustav sära,
sireli loobumiskirg –
viiesed
nopitud ära…
Kaunistab päevade tuba
iga hunnitu-joovastav õis.
Lõhnadel levida luba,
sisse astuda juba kui võis!
Ameerika
Ma pole iial tahtnudnõnda rännata
pakkide ja kohvritega
jännata
rakettidega võidu
päikest jahtida
kaugelt-kõrgelt
niidumurru vahtida
Olen tahtnud olla
seal, kus sina
leida üles põld, kus
kasvab lina
sõber olla sipelga ja
teoga
allika seest juua
kahe peoga
Ma pole iial tahtnud
nõnda sebida
piletite kontse-kandu
rebida
tarbida fitnessi ja
kultuuri
näha lõhkujaid ja
tahmalinnu suuri
Olen ikka tahtnud
joosta paljajalu
tunda eestlasele omast
hingevalu
kanda metsa vahel
pitsi ja ka roosat
mõista mõistukeeles
luuletust ja proosat
Ma pole tahtnud olla
nõnda vaba
et ununevad kruusateed
ja raba
väiksed sillad üle oja
järveveed
üksindus ja
puutumata vaikused
Olen tahtnud teha
nurmenukupärga
hommikuti nuusutada
kastemärga
keset trimmimata
lopsakust ja lodu
olla seal, kus
ongi
minu päris kodu.
Udu
Kui hommiku on udu sees,sa ära ütle, et päikest ei oota.
Vaata ringi - nii palju on ilusat ees
tuleb uskuda ainult, ja loota!
Mina!
Mina olen ebapraktiline inimene,Elaks hea meelega ُõhust ja veest
Sest on esialgu tasuta neist esimene
Ja teist ei osta millegi eest.
Ma tahaks olla kunstnik, muusik, kirjanik,
Teha midagi ilusat, ennast ja teisi rُُõõmustada
Kuid mul puudub anne - selleks hädavajalik
Ning mul jääb üle vaid ilu tarbida…
Kuldne kesktee
Kui paras-kõrge on su lend,saad leiba alati.
Nii mõni keskelt - läbi - vend
ju pronksi valati.
Kui aga asud järgima
liiga kõrgeid ideaale,
pead virelema, nälgima,
või - sõitma välismaale.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 11.07.2016 10:35 | Otselink Kuldne kesktee | Saada e-kaardiga Kuldne kesktee
Kaunist päeva!
Kauneid päevi sul soovime palju,õnne, rõõmu ja kaaslasi häid,
olgu armastust, hellust ja valgust,
kõigil teedel, kus iganes käid.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 07.07.2016 15:08 | Otselink Kaunist päeva! | Saada e-kaardiga Kaunist päeva!
Elukurvid
Vahel on elus kurvid nii järsud,et see meid endid üllatab ka,
vahel on elus kõrged need tõusud,
mis meid endid panevad pingutama.
Siit ka me soovid, mis on nõnda lihtsad,
soojad, rõõmsad ja täitsa ehtsad:
NII ET, PALJU ÕNNE!
Sünnpäevaime
Inimese sünd on üks suur ime.Sina aga oled minu meelest lausa imeline!
Olgu Sul vahva sünnipäev!





