Kasutaja 52eiko poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 28
Puhkama!
Killadi-kolladi koolikotid,tinnadi-tännadi tindipotid
nüüd peab kinni kruvitama -
aeg on sõita suvitama.
Kott võib kodus losutada,
oma keha kosutada.
Tedretähnid pikal ninal,
päevitada püüab pinal.
Sulepeal on kuumus keres,
mõnus laiskus siniveres.
Päevik hakkab päevitama,
joonlaud mõtiskleb niisama.
Ainult pliiats - kange töösell -
ärkab mitu korda öösel,
kuuleb hiiri nakitsemas,
tunneb rinnas pakitsemas
kunstitahet ilmast ilma...
Oota, pliiats, vihmast ilma!
Koolinäärid
Kuuselatv on koolilaesküünlasära hõng ...
Lehvib üle saalilae
laulu lõbus lõng.
Mitut rõõmsat unistust
tasa hoian peos.
Nääritaat mu tunnistust
nendega ehk seoks?
Laulda tahaks, lennata,
naerda kõigest väest.
Vaikselt seista, nääritaat
kinni hoidmas käest.
Elab näärimuinasjutt
küünlakuuse all -
roheline muinasjutt,
kuldne nääriball.
Õige ja väär
Metsa hoiabiga puu.
Vesi embab
kaldaäär.
Kalju ümber
pilve käed.
Kaaslast laimab
inimsuu...
Arva, õige mis
ja väär.
Arva, keda
kõigis näed.
Kaltsunuku luuletus
Korra päevas ikka meenub mulle ema ema,tema soojad sammud, nagu peakski olema,
tema hoolas pilk, nagu
tubli põllumees,
toimetamas-talitamas, põll ees.
Korra päevas ikka meenub mulle ema ema,
tema vilkad vardad, sõrmed
valmis õmblema,
tema aus nägu, ninal prill,
nagu kõige armsam krokodill.
Korra päevas ikka meenub mulle ema ema,
mulle ammu kunagi pani nime tema -
ja nüüd ma olen isegi
nagu vanaema...
Väga kena!
Lisas: 52eiko | Lisatud: 03.07.2016 21:33 | Otselink Kaltsunuku luuletus | Saada e-kaardiga Kaltsunuku luuletus
Mõnel vaiksel ööl...
Mõnel vaiksel ööl,ma jällegi ootan.
Kõike kõige paremat
päevast loodan.
Mõnel vaiksel ööl,
ma vaatan Kuud.
Öös polegi tähti,
on vaid tuul.
Mõnel vaikselt ööl,
puudust Sinust tunnen.
Mõtlen vaid sellele,
et miks just Sina
seal oled..
Mõnel vaiksel ööl,
tunnen Su kauget lähedust,
Ei lähe must mööda
Sa vaikselt, just.
Mõnel vaiksel ööl..
Teistele õnne jagan,
Ise aga seda enim vajan.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 03.07.2016 21:32 | Otselink Mõnel vaiksel ööl... | Saada e-kaardiga Mõnel vaiksel ööl...
Õpetaja
Sellel aastal oli koolis õpetaja vedu,tänu talle saatis meie klassi edu.
Õpetaja aitas kui meil oli raske,
õpetas meid tundma kaske.
Õpetaja närvid on nüüd läbi,
klassil peaks olema häbi.
Kolmapäeval on inka essa tund,
õpetaja jookseb kooli ja ei maga välja und.
Paljugi enamat
Just kui mööda minnes sinust,tea mu silmad on sinuga,
olen näinud midagi uut,
oled ilusaimast ilusaim.
Sa naine kenamast kenam,
ma just kui seikleks silmapettes,
oled paljugi enamat,
kui suudan panna oma sõnadesse!
Lisas: 52eiko | Lisatud: 30.06.2016 14:34 | Otselink Paljugi enamat | Saada e-kaardiga Paljugi enamat
Rõõmustama ju peab!
Naerata - ja näed,millise võimsa relva
oma valdusse said.
Kaasa rõõmsad jalad,käed
kõrvad, silmad, juuksed.
Asu vallutama rõõmuta maid.
Naerata - elust rõõmu tunne
ja ela täiel rinnal,
positiivsusest pakata.
Õndsalt õhtuti suikuda unne
on üks tundeid parimaid.
Sa teisi sellega nakata!
Rõõmustama peab,
naeratama laial suul,
headusest lausa plahvatama.
Selja taha jäta vead,
minevik, kõik mis oli
Ja hakka elama !
Lisas: 52eiko | Lisatud: 30.06.2016 14:32 | Otselink Rõõmustama ju peab! | Saada e-kaardiga Rõõmustama ju peab!
Sinine linn
Ühes kauges sinises linnas,ümber sinised tänavad.
Looklev kivine rada viib sinna,
kus ees kuldsed väravad.
Kui neist väravaist sisse kord astud
mattub udusse sinine linn...
näe-kaugusest ruttavad vastu
need,kes armastanud on Sind.
Kerge tuuleiil pühib tolmust
kauged kallid mälestused...
Näed taas kōike, mis kunagi olnud
ja ka seda, mis alles tuleb.
Lapsed on olevik
Olgu sul alati meeles,mis tegelikult on tähtis -
hing kõneleb tuhandes keeles
ja vahel peab vaatama tähti...
Et selguks ja selgineks tõde,
et lapsed on olevik
ja sina kui nende sõber
oled parem kui
tulevik!
Lisas: 52eiko | Lisatud: 29.06.2016 09:33 | Otselink Lapsed on olevik | Saada e-kaardiga Lapsed on olevik





