Kasutaja 52eiko poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 8
Armastus
Miks siis on nii lihtne asi nagu armastus nii keeruline? Millal see inimeste jaoks nii keeruliseks muutus? Mis on armastus? Kindlasti ei ole armastus armumine. Armumine on keemia kahe inimese vahel. Armumisel tavaliselt peegeldab teine inimene sulle sind ennast. Sa näed partneri silmades enese ilu ja headust, kes meenutab sulle sinu võimet armastada ja tunda ülevaid tundeid. Sa justkui armud iseendasse. Teine peegeldab sulle sinu oskusi ja andeid ja te näete üksteises ainult head. Armumisel näed sa kõike kirkalt ja tunned, et sa elad. Sa oled ärkvel ja ergas. Muidugi ka joobunud, imetlev ja kergelt vaimustuv. Inimesed, kellega me kohtume on ideaalsed peeglid meie sisemaailmale. Nad aitavad näha sõnas ja tundeis, kes me oleme. Kui armumise aeg läbi saab, siis hakkame nägema kõike seda, mis meile enestes ei meeldi ja sealt hakkavad riiud, hukkamõistmised, kriitikad ning küsimused, kuhu kadus see ilus tunne, mis täitis kogu mu keha, mõtte ja tundemaailma? Kas see oli armastus? Ei see oli põgus viide sinu enese ilusse!Segadus
Nüüd sirelitest sajab õitelund –See kaunis põhjamaine ime.
Kas oleme me nõnda külmetunud,
Et õiedki meil saavad lume nime?
Ja õnne sirelitest otsida on hilja,
Tuul pillub õisi joovastavas melus.
Ei keegi oota kaunilt õielt vilju,
On õnneõis vaid tuule tujulelu.
Kas meie õnngi nõnda tuulele on valla,
Kas suudame ta hoida elusana
Kui nõnda raske mõista,andeks anda...
On hinges tühjus vaid...ja vihma kallab...
Kingitus
Kingi mulle sõnajalaõis...Siis ütlen ma ,,jah“ järgnedes sinule.
Kingi mulle kuu...
Siis ütlen ma ,,jah“ jäädes sinuga.
Kingi mulle päikene...
Siis ütlen ma ,,jah“
Kinkides sulle südame!
Ise
Vahel on lihtsalt kuulajat vaja,niikuinii ise pead otsima raja!
Vahel su süda ka pisaraid valab...
Ei keegi pea teadma,
mida sa vajad!
Ära ole õel
Ei taipa,miks sa oled õelSa parastad ja põlgad,
Sa ootad halba, muie näol,
Ka nõrgemaid sa solvad.
Ehk oled liiga haiget saanud
või tahadki nii näida?
Sind keegi pole armastanud,
selg sirge püüad hoida.
Nüüd valud,piinad purusta,
saa lahti murekoormast.
Siis saatus sind ei unusta
ja hakkab rõõme tooma!
Sa hüüad mind teisel pool vett
Ma kuulsin Sa hüüdsidmind teisel pool vett.
Su hääl oli nukker ja hell.
Ma kuulsin, ma seisma
jäin teisel pool vett.
Ei silda, ei paatigi sel.
Sa hüüad, Sa hüüad,
mind teisel pool vett,
vangi mind võttis Su hääl.
Nüüd jooksen ja ahastan
teisel pool vett,
ei parvegi lainete pääl.
Nii palju on vett, et otsa ei näe,
ja ujudes lõppeks mul jaks.
Kui ujuksid vastu ja haaraksid käe,
las põhja siis vajuks me kaks.
Aga ei, aga ei,
Sul teisel pool vett,
on aru ja mõistus veel peas.
Ja ei, ja ei,
mul teisel pool vett,
on aru ja mõistus veel peas.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 11.03.2017 09:33 | Otselink Sa hüüad mind teisel pool vett | Saada e-kaardiga Sa hüüad mind teisel pool vett
Iga puu on hiis
Iga puu on hiis -põlislaane seeme.
Hoiab ümbert maa,
nagu meie teeme.
Paigalseis või reis -
üks ja sama tiir.
Iga homset algab
kuldne päiksekiir.
Lisas: 52eiko | Lisatud: 11.03.2017 09:33 | Otselink Iga puu on hiis | Saada e-kaardiga Iga puu on hiis
Ponid
On ponid punased ja sinisedon pehmed ja karvased
Rõõmsad ja lõbusad kui mängivad
sõbrad kui üksteisega hängivad
Unes sinagi võid olla üks neist
punane või sinine
pehme ja karvane
Rõõmsalt ja lõbusalt mängida
teiste ponidega hängida
Kuis hommikul sa ärkad, kaasa võta kõik tore see...
et terve päeva saaksid,
saaksid koos emmega issiga mängida
Rõõmsalt ning lõbusalt
koos emmega ja issiga hängida
Liilia
Mu lemmiklill on liilia--nii uhke,väärikas ja puhas...
Ta kedagi ei kummarda
ja õitseb kuningatekojas.
Ei palu iial imetlust
ja halastust ei kerja.
Ta ise ongi.....imetlus,
nii pilkupüüdev,lummav.
Kui mõtteis möödud temast,
siis lõhn sind seisma sunnib.
See liilia nii kena,
et lille poole kõnnid.
Ma tahan olla liilia....
see, tabudeta õis.
Ka päevi tahan nautida....
nii elada veel võiks.
Augustikuu
Augustikuu tõi elule pöörde...Jah,elu teeb ikka neid kurvikaid keerde.
Seisan ma vihmas ja kaugusse vaatan,
Ise ei teagi,mida siin ma nii ootan.
Kas tahan ma piiskadelt puhastusvett?
Enam ei piira mind ahistav kett.
Kas ees on elu mida praegu ei ole?
Kas tean mina isegi,kes ma just olen?
Augustikuu tõi elule pöörde:
Pea hoian püsti ja igatsen rõõme





