Kasutaja 52eiko poolt lisatud luuletused ja salmid - leht 22
Kaks tüüpi
Mingid kaks tüüpi küsisid sinu kohta.Ma ei andnud neile sinu numbrit, andsin aadressi!
Lubasid sinu juurde tulla.
Nimed on õnn ja rõõm!
Oled mu südames
Rändab mu peas vaid üks mõte,löömab mu sees pisike lõke.
Ärevus võtab üle kogu mu keha,
selle vastu ei saa ma midagi teha.
Igatsus suur painab mind,
näha ma juba tahaksin sind.
Tahaks tunda mu ümber su käsi,
sinuga olemisest ma ei väsi.
Lõputult võiks ma vaadata sind,
sinu embusest ei väsi mu hing.
Tahaksin olla juba su juures,
sest oled sa, mu südames suures!
Lisas: 52eiko | Lisatud: 20.09.2016 19:40 | Otselink Oled mu südames | Saada e-kaardiga Oled mu südames
Rõõmsad värvid
Las olla su elus vaid rõõmsad värvid,et säraks su silmad kui heledad pärlid.
Et su helisev naer ika kaugele kajaks,
et sind vajaksid need, keda sinagi vajad!
Lisas: 52eiko | Lisatud: 20.09.2016 19:40 | Otselink Rõõmsad värvid | Saada e-kaardiga Rõõmsad värvid
Hommik
Uksel piidleb üks silmapaar,südames pisike hirm.
Seinal lepatriinud ja vikerkaar,
eemal kollane sirm.
Siis silmab ta tuttavat naeratust,
kuuleb häält - nii pehme on see,
kaob hirm, ema sulgeb ust.
Algab uus lasteaiatee!
"Porikas"
Hommikul, kui kodust lahkun,jätan aknad pisut valla.
Õhtuks kärbes tulnud pakku,
pugend peitu raami alla.
Toas on vastik kärbse sumin,
nõnda märku andes endast.
Otsin teda - olen kuri,
et see tüütus tuppa lendas.
Nüüd ta otsib talveks kohta,
et saaks soojas põõnata.
Kuid ta plaani ajan luhta,
lüües maha - piinata.
Sünnipäev
Sul on täna sünnipäev,see on väga tähtis päev.
Ka kutsed pidid ära jagama
ja ära söögid ära tegema.
Ka pesus peaksid ära käima,
enne kui sünnipäeva alustad.
Olgu Su sünnipäev ka tore,
palju jaksu jõudu ka!
Kutse mängule
Minu emme, kõige parem oled sa,ole hea ja tule mängi minuga!
Pane kinni oma arvuti ja telefon.
millal küll sul minu tarvis aega on?
Teeme kalli-kalli-kalli-kalli-kalli,
karumõmmide ja pallimängutralli.
Ehitame uhke unistustelaeva,
suure tuulelohe lennutame taeva!
Issi,palun tule mängi minuga!
telekat sa jõuad hiljem vaadata!
Teeme laua alla suure sooja onni,
kuhu varandust saan peita terve tonni.
Teeme kalli-kalli-kalli-kalli-kalli,
karumõmmide ja pallimängutralli.
Ehitame uhke unistustelaeva.
Luban, see ei nõua väga palju vaeva.
Pesupäev
Täna on pesupäev, täna on pidu,kodu on täis täna kausside ridu.
Kaussides leos on mu püksid ja särgid,
ema on kuri ja kõigiga kärgib.
Lippan ma sabas tal paljas kui porgand,
ema mu sussidki likku on torgand.
Mõtlen, et mis ma siin niisama kollan,
minust ju ka mingit kasu võiks olla.
Lähen ja lükkangi poti pealt beebi,
poti sees vahule loksutan seebi.
Puhun siis potti ja sealt tõuseb mulle
üles ja ümber ja silmagi mulle.
Veel korra puhun ja terve me tuba
seepi saab täis – oma toas oma luba.
Pea kogu lagi ja lamp särab seebist,
puhtaks me seinadki saavad tapeedist.
Lõpuks ma poti koos seebise veega
põrandavaibale kummuli keeran.
Lasen seal liugu ja nabani nalja
liust saan, mis libe on aknani välja.
Nüüd alles olla võib rõõmus ja rahul,
ema ja seep kui on ühtlaselt vahul.
Linnupuu
Metsas elab metsapuu,linnas kasvab linnapuu.
Linnapuu on teisest puust,
ta ei ole lihast-luust.
Ta ei ole lihtsalt puu,
vaid on hoopis linnupuu.
Linnupuu on linnu kodu,
oksad justkui majal rõdud.
Ritsik, rästad, lepalind
vindid, västrik, punarind,
ladvas sajad tiivapaarid,
teevad kõrgeid lennukaari.
Siutsud, säutsud, laulusirin,
sekka vaikne vilin-pirin,
õhtuks vaikib laulupuu,
vakka jäävad väsind suud.
Aga päiksetõusu hakul,
nagu oleks tuli takus.
Laulukoorid värske hooga,
tervitavad uue looga.
Siilike
Ei läinud tema üldse poodi.Passis terved päevad kodus
ja tema ainult marke kogus.
Talle maitses väga nutella,
Ise vaatas ainult kella.
Rääkinud siis keegi,
et võiks teha keeksi!
Siil vaid vaatas keeksist pilte
ning luges seletavaid silte.
Looga ongi lõpp,
sest siilile hoopis maitses krõps.





